Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy válthatnék gondolkodás...

Hogy válthatnék gondolkodás módot mert elég pesszimista vagyok?

Figyelt kérdés
Olyan ember vagyok aki bármiben meglátja a rosszat, mindig az a forgatókönyv van a fejemben, hogy mi a legrosszabb ami lehet. Nem a jó dolgokra gondolok, hogy esetleg majd megoldódik valahogy a dolog, hanem, hogy mi baj lehet. Nem utazok messzire mert az van előttem, hogy a hosszú úton nagy esélye van egy autó balesetnek, a gyerekemet sem szeretem hosszú útnak engedni mert nehogy valami baj történjen vele.
2022. jún. 12. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azzal semmi gond nincs hogyha az ember latja a dolgok mogott a rossz dolgokat hogyha pl

“Nem rakom a tvt alacsonyra mert a gyerek leveri”

Ezzel elore gondolkodsz es megmentheted magad karoktol, de felesleges dolgok miatt nem kell aggodni.

Ennyi erovel otthon is erhet olyan baleset hogy meghalj pl..

Szerintem probalj egy kicsit higgadtabban gondolkozni, egy kicsit ulj le vagy menj el setalni es gondolkozz az erzelmi dolgaidon, es mit miert teszel!


Konnyu az embernek a jellemen valtoztatni csak akarni kell!

Tapasztalatbol mondom!

Illetve az is nagyon sokat szamit az embert milyen kornyezet veszi korul!

En mikor ferjemeknel laktam a szulei kikeszitettek es frusztralt voltam, volt hogy a ferjemmel is durvan beszeltem ha epp ideges voltam, mikor elkoltoztunk ha ideges voltam neha elofordult hogy durvabban beszeltem!

Atbeszeltuk hogy ot ez zavarja en elismertem a hibamat es minden eromon azon voltam hogy valtoztassak!!

Azota sosem beszelek vele csunyan, es tole is megkaptam hogy hogy megvaltozott ez es milyen jo iranyba!


Minden az akaraton mulik!

2022. jún. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 gublug ***** válasza:

A pesszimizmus eredete több dolog is lehet. Én is voltam pesszimista. Tiniként volt egy kedvenc tv sorozat karakterem, nagyon tetszett, és én is felvettem az ő pesszimizmusát. De rájöttem, megértettem és így el tudtam engedni.

Ezzel azt akartam mondani, hogy ez lehet tanult viselkedés forma: egy számunkra fontos személy viselkedését, annak részét, magunkévá tesszük.

Ez gyerekként tanulhatjuk a szülőktől, vagy látod, pl. a gyerek a tv-ből is tanulhatja, vagy haveroktól, stb.

Fontos megérteni, hogy mi a gyökere a dolognak.


De ugyanúgy lehet azért, mert lelkedet nem táplálod. Az étel fogyasztással a testünket tápláljuk, de a léleknek másra van szüksége. Imára, jó cselekedetekre, lelki gyakorlatokra (vallásodnak, hitednek megfelelőre), a belső/életenergiák kondiba tartására (tai chi, qi gong, wai tan kung).


Az 1-es is jó dolgokat ír.


A mindennapi stressz leabálja az embert. Alacsony frekvencián rezeg, stresszes, megbetegszik, negatívan gondolkodik. A dolgok amiket leírtam javítják a közérzetet, stressztelenítenek. Még relaxálhatsz is, meditálhatsz, légy többet a környezetben, stb.

2022. jún. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!