Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus titoktartás?...

Pszichológus titoktartás? Többit lent!

Figyelt kérdés

Nagykorú vagyok! A pszichológust a Társadalombiztositás fedezi! Pszichiáter utalt be hozzá kevert szorongás és depresszió végett!


Elmondtam neki egy dologgal kapcsolatban, hogy szereztem egy kis előnyt/kedvezményt/támogatást, amit nekem hivatalosan papír forma szerint megiteltéltek/megadtak, a dolog jogossága hozzám hasonszőrű emberekhez képest kissé megkérdőjelezhető! (Nem teljes mértékben, illetve nem kimagaslóan)!


Feljelenthet, vagy köti a titoktartás kötelezettsége?

Bűncselekményt nem követtem el!



2022. jún. 12. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

De, ez buncselekmeny, mert nem jogosan kapsz tamogatast, vagy mittudomen mit.


Viszont szerintem ezt nem jelenti, de legkozelebb jobban valogasd meg, hogy kinek mondod el,az ilyesmit nem nagyon kene reklamozni.

2022. jún. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem bűncselekmény. Kétlem, hogy feljelentene, de megteheti.


Amúgy miért írsz mindent felkiáltójellel?

2022. jún. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ne nagy dologra gondoljatok! A dolog nem teljes mértékben jogtalan (éppen egy szűk pengeélen vagyok)! Igazából egy egy olyan embernek, aki nem szakértő fel sem tűnik, hogy jogtalan lenne a dolog! Olyan, aki szakember annál is relatív lenne a jogosság kérdése! Amit mondtam hivatalosan megiteltélték!


Ő nem mondta, hogy bűncselekmény lenne! Sőt még a hangja sem változott meg! Azt, hogy feljelent végképp nem mondta, sőt nem is rosszalotta!

2022. jún. 12. 13:49
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Most mit magyarázkodsz nekünk? Kit érdekel, hogy mit csináltál? Meg hogy a hangja nem változott meg... Trollkodsz, vagy mi?


És miért írsz még mindig mindent felkiáltójellel?

2022. jún. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
"hivatalosan papír forma szerint megiteltéltek/megadtak", ha ez így történt, akkor nem bűncselekmény! Ha fekete volna a történet akkor nem adnak róla papírt sem.
2022. jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A történetedet sikerült annyira tömören és titokzatosan összefoglalnod, hogy annak az egy mondatnak, ami erről szól, semmi értelme, mert ellentmondásos. Ha hivatalos papírod van egy kedvezményről, amit más, hozzád hasonló helyzetben lévő személy nem feltétlenül kap meg, de te megkaptad, akkor az nem bűncselekmény.

Nem is kellett volna egyébként semmit írnod a problémádról, a főkérdés ugyanis az, hogy mik a pszichológusi titoktartás keretei. Az Etikai Kódex úgy szól:


"5.4. Az érintett kliens pszichológiai adatait a kliens hozzájárulása hiányában is közölni kell, amennyiben ezt


a) törvény elrendeli, illetve

b) mások védelme szükségessé teszi."


Ennek alapján el tudod dönteni, hogy van-e jelentési kötelezettsége, vagy nincs. Ugyanakkor, ha frusztrál a dolog, azt javaslom, egész egyszerűen kérdezz rá, hogy kell-e ezt jelentenie vagy sem.

2022. jún. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%
Ha lefizetted az orvost egy ilyen papírért akkor már bűncselekménynek számít, ha kiderül akkor az orvost is meg téged is megbüntethetnek, ha minden tisztán ment akkor nem kell aggódni.
2022. jún. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!