Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kapok röhögő görcsöt ettől?

Miért kapok röhögő görcsöt ettől?

Figyelt kérdés

Feljön, ahogy az nagybátyám megvert kiskoromba és röhögök. De ez hamar átmegy sírógörcsbe és pánikrohamba. Utána nem tudom kiverni a képeket a fejemből és egyre jobban félek…


Miért kezdek el röhögni az elején, mikor teljesen gyűlölöm ezeket a képeket?



2022. jún. 12. 22:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne gondolj rá.
2022. jún. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez nem megy…
2022. jún. 13. 13:44
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a legjobb barátom meghalt, volt, hogy csak nevetgélve tudtam beszélni róla, ha nem tudtam elkerülni a témát.

Sokan rácsodálkoznak a nevetős hajléktalanokra, a folyton tréfálkozó, hülyéskedő elesettekre. Én meg Indiában a helyirkre és a tibetiekre, mennyivel kevesebbet röhécselnek, mint mi, és mennyivel jobban vannak lelkileg.

A macska sem mindig azért dorombol, mert élvezi a helyzetet, hanem mert ezzel nyugtatja magát. (Pl. amikor egy gyökér macskamániásra rájön a macskázhatnék és nagy ívben tesz rá, a macskának van-e kedve emberezni, elkapja a menekülő állatot, aztán elégedett vigyor terül szét azon az értelmes ábrázatán, hogy örül az abajgatásnak, lám, dorombol.)

Szóval ez a röhögőgörcs teljesen érthető védekezés egy rossz emlék feltörésekor.

2022. jún. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3, Köszönöm a válaszodat #3.

A macskás példáról még nem hallottam.

2022. jún. 18. 18:53
 5/11 anonim ***** válasza:
Jócskán harmincasként tudtam meg én is (és épp az említett barátomtól), de azért előtte is igyekeztem, hogy ne menjek a macsekok agyára a rajongásommal :)
2022. jún. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Körülöttem nincs annyi macska, vagy csak vadmacskák vannak, szóval senkit sem tudok letámadni :D
2022. jún. 18. 19:15
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, hogy ez valamiféle védekező stratégia, ahogy a szervezeted próbál küzdeni az ellen, hogy komolyabban előtörjenek belőled ezek az érzések. Valószínűleg még erősen feldolgozatlanok benned az események. Menj el egy pszichológushoz szerintem, sajnos az ilyen "ne gondolj rá" típusú tanácsok ritkán működnek ilyesfajta traumáknál.
2022. jún. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A hetes miért van lepontozva?
2022. jún. 18. 21:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is elnevetem magam n és ha amikor valami szomorú történik. Abban a pillanatban tudom hogy rossz ezért el is szégyellem magam. De nem tudok vele mit csinálni.
2022. jún. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert ez egy lelki trauma és így próbálod túl tenni magad rajta, hogy azt képzeled be, hogy ez egy jó dolog volt. Majd rájössz, hogy mégsem és ekkor jön rád a sírhatnék és a pánik.


Ez egy mély sebbet hagyott benned, és attól félsz hogy meg fog történni, és félsz ettől.

2022. jún. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!