Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van aki évek óta csak altatóva...

Van aki évek óta csak altatóval tud aludni? Ha igen mióta és melyikkel?

Figyelt kérdés
Sajnos egyetlen az alvást segítő pszichiátriai gyógyszer sem jön be nekem mellékhatások miatt, viszont aludni nem tudok, de rettegek a függőségtől. Mert mi van ha már nem hat az altató?! Azt nem lehet emelni.
2022. jún. 14. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Semmilyen altatót nem szabad évekig szedni.

Valamilyen gyógynövényes cuccot nem próbáltál?

Esetleg lazító gyakorlatok, módszerek, autogén tréning, ilyesmi...?

2022. jún. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Kventiaxot szedek alvásra, kb. egy éve. Nekem csodákat tett. Persze már magasabb a dózis, mint amikor kezdtem, de még mindig lehetne messze emelni.
2022. jún. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Altatókat is lehet cserélgetni. Ha már nem hat az egyik, lecserélhető másikra.


Sok alvást segítő gyógyszer van. Mirtazapin, Trittico, nyugtatók, olanzapin, kventiax, ripedon, leponex.

2022. jún. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1-es...és képzeld mégis azt tanácsolta a pszichiáter, mivel más gyógyszerek nem váltak be.


2-es...Kventiaxot nem tudom szedni, 50mg székrekedést okoz.


3-as...Majd mindegyiken túl vagyok, jöttek a mellékhatások. Jelenleg az olanzapin jönne, de hiánycikk. Sajnos nekem csak a Gerodorm altató segít, nem tudom cserélgetni.

2022. jún. 14. 13:06
 5/6 anonim ***** válasza:

4: de mi az oka, hogy nem tudsz aludni?


Nem lenne fontosabb megkeresni az okot, és azt kezelni?

2022. jún. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4-es...teljesen igazad van, nos szomnológus azonnal altatót írt, pszichiáter tartott egy beszélgetést, de nincs probléma az életemben. A kör már be is zárult. Tehetetlen vagyok.
2022. jún. 14. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!