Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichiáternek ezt megkell...

Egy pszichiáternek ezt megkell fogadnia, ha megkéri a páciense?

Figyelt kérdés

Megkértem, hogy fogalmazzon kevésbé erősen, mikor az átélt szexuális abúzusomról beszélt. Erre azt mondta, hogy ő ezt nem érti meg, hogy miért kérem, meg akkor mi lesz, ha így beszél róla.

Mondtam neki, hogy nem állok erre még készen, erre nevetett. (??)

Nekem ez nagyon rosszul esett, miért nem kérhet meg valamit a páciens?



2022. jún. 15. 09:03
 1/6 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Természetesen orvos csere…az nem szakember aki a problémája okán a képébe nevet a páciensnek…

Ez az én véleményem.

2022. jún. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ijesztő egy neved van, de jól szólsz, megtoldanám még annyival, hogy érdemes lenne panaszt is tenni, hátha a következő kuncsafttal már kevésbé proli módon viselkedne.
2022. jún. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kólának uborkával igaza van: az ilyen nem szakember. Az orvos a páciensért van, és nem fordítva.
2022. jún. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mit mondott?
2022. jún. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Leírtam: -Erre azt mondta, hogy ő ezt nem érti meg, hogy miért kérem, meg akkor mi lesz, ha így beszél róla.-
2022. jún. 15. 14:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Hat, erdekes es nem szimpatikus reakcio.

Volt, hogy megmondtam a pszichologusomnak, hogy ne mondjon olyat, hogy aggodik, mert engem ez zavar. Elfogadta (es gondolom, levont belole 1-2 kovetkeztetest :) ), nem csinalt belole ugyet.

Egy masik alkalommal pedig volt, hogy zavartan nevetgelt egy nekem nehez tema megbeszelese kozben. Akkor nagyon megharagudtam ra, nem is akartam visszamenni hozza. Vegul megis elmentem, es rogton azzal kezdte: beszeljuk meg, mi tortent mult alkalommal, en hogy eltem meg, es elmondta, hogy a zavart nevetese miert volt. Meg hogy o tok sokat gondolkozott azon, hogy hogyan jutottunk el idaig, es lehet, hogy meg nem voltam kesz arra a temara.

Ebbol kiindulva lehet, hogy adnek egy utolso lehetoseget, hogy megmagyarazza, mi tortent. Ha tovabbra is harit, akkor elengednem, mert akkor tenyleg nem erted van.

2022. jún. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!