Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongok, hova tovább?

Szorongok, hova tovább?

Figyelt kérdés

Jó pár éve fent áll ez az állapot . Egyre jobban rekesztődök ki a társadalomól.

Tele vagyok negatív gondolatokkal.

Példának okáért , ha egy vitában simán nyerésre tudnék állni , elkezdek szorongani , mert bele gondolok abba , hogy ezt a skillt nem sikerült volna elsajáítanom, ha annak idején az iskolában nem teljesítettem volna jól , így nem lenne edzett agyam . Az iskolában mi a jellemző a jó tanulókra? Kiközösítik őket . Annak idején nem közösítettek volna ki, ha nem a “ tipikus jó tanulók” táborát gyarapítom.

Persze ez meg sem történt . Nem voltam jó tanuló , csak kialakítottam magamnak egy álomvilágot, amiben egy darabig jól éreztem magam , mára pedig keveredik bennem az álom a valósággal.

Mi lehet ez? Mániákus depresszió ? Valami komolyabb?

Vannak hangulatingadozásaim, de nem lehet összehasonlítani a bipoláris zavarral, mert az irányíthatatlanul változik.

10 percenként , de akár óránként is változhat a hangulatom .

Például mozgás után .

Nehéz megmagyarázni .



2022. jún. 15. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Az újabban érzelmi labilitás nevű személyiségzavarra jellemző, hogy kitalálnak az egyedek olyasmiket, amik nem is úgy voltak, és a végén nem tudják megkülönböztetni az életükből, mi volt igaz és mi képzelgés. Ennek borderline volt régen a neve. És a sűrű hangulatingadozás is a borderline-ra utal. Pszichiéterhez kéne menjél, az diagnosztizálhat, mi a bajod.
2022. jún. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként sosem láttam olyat, hogy a jó tanulókat kiközösítették volna, pedig 3 általánosba is jártam, épp ellenkezőleg, a jó tanulók afféle védett helyzetet élveztek a diákok és a tanárok közt is. Legfeljebb c. iskolában bánthatják őket.
2022. jún. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
91%
Sajnos egyet kell értenem a kérdezővel a saját tapasztalatom alapján. Én is jó tanuló voltam, általános tantestületi dicséret stb. Emiatt vertek, ütöttek, elszakították a táskámat, rugdostak. Volt olyan verés, hogy a csontom is elrepedt. Máskor úgy megütöttek hogy vérzett az orrom is.
2022. jún. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szegregált iskola volt, gondolom.
2022. jún. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#1.

Meg tudom különböztetni a valóságot és az álmot, csak a valóságot képtelen vagyok elfogadni.

2022. jún. 15. 17:16
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

Engem is kiközösítettek mert jól tanultam.


Valószínűleg borderline zavarod van. Erre a legjobb a terápia. Amíg az nem segít, lehet olyan gyógyyzereket szedni, amit bipolárisaknak szoktak felírni. Általában kis adag is elég.

2022. jún. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!