Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nehezen megy a siker feldolgoz...

Nehezen megy a siker feldolgozása. Mi a teendő? Pszichiáter?

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden. Igencsak szorongó ember vagyok, ami igencsak keresztbe tett az elmúlt pár évtizedben, ez meglátszott az iskolai eredményeimen is, elhittem sokáig, hogy egy gyári munkánál többre nem vihetem, addig valamilyen szinten el is voltam magamban. Aztán eldöntöttem, hogy ennél többre vagyok képes, le is tettem egy tárgyból egy emelt érettségit, pluszban idén egyet középszinten, így egy a pontjaim is megvannak, hogy bekerüljek valamelyik szakra. Ez teljesen szuper, én is örülök neki. De pár napja olyan teljesen befásult vagyok, nem hiszem el, hogy tényleg el tudtam valamit érni, s ennek következtében az újtól is rettegek, a sikertől is, talán jobban, mint a kudarctól. Baromi rossz érzés. Mással is volt ilyen, vagy én bolondultam meg teljesen? Nincsenek káros szenvedélyeim, nem iszom, nem drogozom természetesen.
2022. jún. 15. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
pedig büszke lehetsz magadra. kevesen képesek kilépni a komfortzónájukból
2022. jún. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Remélem olyan szakot választottál, ami tényleg érdekel és amit hasznosnak fogsz érezni menet közben is és akkor is ha végzel. Én ugyanúgy voltam, szintén utólag tettem emelt érettségit, plusz javítottam az egyik középszintűn. Be is kerültem egyetemre, de nekem pl itt jött elő a szorongás.. Lassan végzek és úgy érzem nagyon kevés az amiért megérte ez a kínlódás..kívánom hogy neked jól alakuljon és meg találd a számításod az életben!
2022. jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kapunyitási pánik,vagy inkább csak szorongás egyelőre. Teljesen normális. Ilyen lépésekkel megyünk előre az életben. Minden változás először ijesztő,de menni kell. Megcsinálod. Ha kell akkor pszichológussal beszélj,de simán lazulj be,itt a nyár.aztan fogadd el,hogy kezdesz felnőni, inkább ez a legfontosabb része az életednek most. Tinikorbol atlepsz a fiatal felnőttek közé.
2022. jún. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen problémám. Megvan a lehetőségem, hogy boldog és sikeres legyek, mégis valami visszatart hogy élvezzem a sikereket. Talán a környezetem nem elég támogató, túlzottan adok mások véleményére, vagy úgyis belémkötnek, esetleg félek hogy szomorúságot okozok másnak ha jobb vagyok valamiben. Az is felmerülhet, hogy mind többre többre vágyom és rájövök, hogy nem is értem el semmit és már előrevetítem hogy ez kevés másokhoz képest. Pont ma gondolkodtam ezen és szeretnék változtatni, mert ez így elég hullámzo hangulatot eredményez.
2022. jún. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kicsit későn érő vagyok, ez is tény. 25 vagyok.
2022. jún. 15. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!