Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ez a "kényszerbetegsé...

Normális ez a "kényszerbetegség" ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Családom néhány tagja nagyon igénytelen.

Leginkább a kisöcsém apja, aki soha nem mos kezet, ha megjön a reptérről, vagy még nagy dolog után se, és úgy nyúl a kapcsolókhoz, kilincsekhez stb.

És mivel ezeket én is használom, szó szerint minden használat után kezet mosok mielőtt eszem vagy ha a szobámba mennék, de van, hogy inkább kesztyűt húzok mert korábban a túl gyakori kézmosástól ekcémám is kialakult.

Egyébként felnőtt 60-asról van szó. Múltkor is közös kajához nyúlt és szóltam neki, hogy mosson kezet de ezt ő sértésnek vette ahogy reagált.

Alapesetben egy normális környezetben ezt nem is csinálnám, viszont kénytelen vagyok a tudat miatt.


2022. jún. 16. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Igen, szerintem ez kóros. Oké hogy többször kéne kezet mosnia, de nem normális hogy bőrbetegségig mosod magad olyan dologtól amitől racionálisan végiggondolva elenyésző az esélye hogy bajod legyen
2022. jún. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Anyádnak kéne neki szólnia, tényleg undorítóan igénytelen. Az alapvető higiéniát egy családban élő embernek be kell tartania. Ha saját magárt nem akarja, hát akkor másokért. Nincs joga kórokozókat terjeszteni.
2022. jún. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Nem normális semmiképp. Teljesen e köré épül az életed. Abnormális.
2022. jún. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Egy trehány emberrel élni egy házban, aki nem mos kezet vécé után sem és utána nyitogatja a hűtőt egy istenverése... borzasztó ez a higiéniai szabályok teljes semmibevétele. Orrtúrás után szétdobni a galacsint a szőnyegre, utána kimenni vágni egy szelet kenyeret, nagydolog vagy pisiles utan fogdosni az edényeket, hányinger
2022. jún. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem is a fertőzéstől fél az ember, simán undorító ..., taknyos, bélsártól bűzlő kézzel túrni a hűtőben... brrr
2022. jún. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5# ok hogy undi de ekcémáig kezet mosni sem normális
2022. jún. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Hát nem, de ha az az undormany a sza.os kezeivel mindent fogdos, mit csinaljon ez a szerencsétlen ?
2022. jún. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!