Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Nem bírom tovább.

Mit tegyek? Nem bírom tovább.

Figyelt kérdés

Jövőhéten lesz a szóbelim, viszont a stressz kezd rajtam eluralkodni. 5 percenként a sírógörcs kerülget, mivel szarul állok a tételekkel és nem tudom hétfőig befejezni őket. Elég halogatós egy ember vagyok, de most érzem csak igazán a hatását. Már egy hete szorgalmasan tanulok napi szinten 8-11 órát, azonban nem tudok semmit se a tételekről. Nem is tudok tanulni ilyen lelki állapotban. Az írásbelieim viszonylag jók lettek: 4-esek, de ha nem érem el a minimumot szóbelin, akkor megy a levesbe.


Valaki tudna nekem segíteni, hogy tudnék felvidulni kicsit és nem szétsresszelni magam.


Tényleg már nem tudom meddig bírom. Csak el akarok tűnni innen :c


És kérlek ne írjatok olyat, hogy ezt magamnak csináltam, mert tisztában vagyok vele. Köszönöm.



2022. jún. 17. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Próbálj kicsit lazítani, bármennyire nehéz is. Amikor szünetet tartasz a tanulásban, csinálj tornagyakorlatokat, jutalmazd meg magad egy csokival vagy valami rövid, kedvelt időtöltéssel. Egyél gyümölcsöt, igyál sok vizet. Esténként menj ki futni, bringázni. Ne aggódj, menni fog a szóbeli.
2022. jún. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én mind megtenném ezeket, de akkor még csütörtökig se fejezem be a tételeket. :C
2022. jún. 17. 11:00
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Nem úgy értem, hogy órákig tartó szüneteket iktass be, hanem hogy másfél-két óránként kb. 5-10 percet. Ennyi mindenképpen kell. Abban az 5-10 percben pedig állj fel, mozogj. Napi félóra laza futás (este, amikor már nincs annyira meleg) biztosan belefér, az segíti a pihenést és a tanulást is.
2022. jún. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
18%

Mikből lesznek jövőhéten szóbelijeid? Van valamiből tételsorod? Összegyűjtötted vagy kidolgoztad a tételeket?

Majd ha erre válaszoltál, megpróbálok tanácsot adni. Én egyébként tegnap érettségiztem, nem volt gáz, tényleg mindenki nagyon aranyos volt. Még az a tanár is segítőkész volt, aki eddig mindig úgy feleltetett, hogy teljesen elvette az életkedved, ha nem tudtál valamit kinevetett, ilyesmi.

2022. jún. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, mindenből vannak tételeim, van amit a tanártól kaptuk, van amelyiket én dolgoztam ki. Német, irodalom, nyelvtan és töri szóbelim lesz 20-23.-ig bármikor :/
2022. jún. 17. 18:29
 6/7 anonim ***** válasza:
18%

Szia Sorstársam!


Én 20-án megyek szóbelizni... A mai napon még át szerettem volna nézni pár tételt, mert a 40 tételes tárgyanak szinte alig tudom a felét. Nos, nem sikerült. Reggel óta fáj a fejem, többször is hánytam a stressztől, most meg képtelen vagyok elaludni.

Én is halogatós vagyok, eddig csak az emelt szintű tantárgyamra mentem rá, aztán az utolsó durván 2 hétben kellett megtanulnom a maradék 100 tételt. Kegyetlen...


Eddig vártam hogy hétfő legyen, mostanra már azt kívánom bárcsak később mehetnék...


Sok sikert kívánok neked! Meg fogjuk oldani! Fb-os érettségis posztok alapján bőven van esélyünk egy jó szóbelit összerakni. :D


Ui.: nekem a pálinka segített.

2022. jún. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
18%
"segített"*, ha valóban bevált volna 100%-ig, nem neteznék és stresszelnék továbbra is. :D 3 kupicával ajánlom neked.
2022. jún. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!