Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a fene ez a borzalom…?

Mi a fene ez a borzalom…?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nem tudom volt e már valakinek ehhez hasonlóban része de remélem, hogy nem mert szörnyű. 😩 Valahányszor esténként próbálok elaludni vagy délután szunyókálni egy picit, ahogy abba a fázisba kerülök, hogy álomba szenderedek, jön egy nagyon nagyon feszült vagy nem is tudom pontosan leírni milyen érzés a fejembe, hirtelen mintha nem vennék levegőt, rögtön felugrok tágra nyílt szemekkel és nem merek visszaaludni. Valami ilyesmi. (Alvási apnoé, meg paralízis kizárva mert annak köze nincs ehhez a borzalomhoz.) Nem tudom, valakivel szokott ilyen történni? Komolyan mondom már elegem van. 😞

2022. jún. 22. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Ismerem az érzést , ezt nem előzi meg ill nem kiséri hihetetlen nyugtalanság ?
2022. jún. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 oh dehogynem :( de inkább az eset után vagyok nagyon nyugtalan és hiába vagyok borzasztóan álmos, egyszerűen nem merem lecsukni a szemem mert akkor jön megint. Volt már rá példa, hogy egy éjszaka alatt 2x-3x előfordult.
2022. jún. 22. 19:37
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem akkor volt, mikor pánikos és nagyon stresszes korszakom volt.

Mikor az elmlt, elmúlt a "borzalom" is.

Esetleg még vérnyomásingadozás is lehet az oka. Meditáljál, relaxálj sokat.

2022. jún. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 pánikbeteg vagyok én is plusz szorongás 0-24 :/
2022. jún. 22. 20:05
 5/12 anonim ***** válasza:
És szedsz rá gyógyszert? Jársz pszichoterápiára?
2022. jún. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A pánikosok, szorongók idegrendszere fel van spanolva, folyamatos készültségi állapotban vannak, ami logikus módon éjszaka is éreztetheti hatását.

Nyugi, nem lesz tőle bajod, de persze idegesítő.

Az ideges, felhúzott állapotot csak egy valamivel lehet ellensúlyozni: nyugalommal. Erre törekedj. Lassú folyamat ebből kigyógyulni, de ha akarod és azt vücsinálid, amit kell (először is nem parázol mindenen). Napról napra jobb lesz.

2022. jún. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#5 nem szedek semmit de már lehet kéne mert már elegem van..
2022. jún. 22. 21:51
 8/12 A kérdező kommentje:
#6 köszönöm ez picit most megnyugtatott 🥺 viszont tényleg nagyon nehéz nem parázni.. olyan mintha nem is én irányítanék
2022. jún. 22. 21:52
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha van diagnózisod, akkor az az orvos nyilván kezelést is ajánlott, nem pedig közölte, hogy maga szorong, viszont látásra.
2022. jún. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 igen de az már évekkel ezelőtt volt és azóta rosszabb a helyzet. Gyógyszert jelenleg nem szedek de lehet itt lenne az ideje..
2022. jún. 22. 23:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!