Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A PTRS (post traumatic realati...

A PTRS (post traumatic realationship syndrome)-nek miért nem maradhatott PTSD a neve?

Figyelt kérdés
[link]

2022. jún. 23. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert úgy gondolták, hogy ez másabb, mint a klasszikus PTSD.

Egyébként nincs jelentősége. Sokszor két jelenség között nem lehet éles határvonalat húzni, az ember pedig szeret mindent kategorikusan elkülöníteni. Ezért valahol meg kell húzni egy határvonalat. Hát most itt lett az egyik ilyen határvonal. :)

2022. jún. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A cikkből az derül ki, h van különbség a kettő között. A PTRS kifejezetten csak a párkapcsolati kontextusra vonatkozik. És nincs meg benne az az elkerülő magatartás.
2022. jún. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
PTSD=Posttraumatic Stress Disorder
2022. jún. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3:. Mi van vele? Tudom.


Köszönöm a többi választ.

2022. jún. 23. 13:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy látom érdekes témát linkeltem tegnap 😅



A diagnózisoknak van egy olyan célja is, hogy, ha én X szakemberhez jártam eddig, és aztán valamiért máshova kerülök, akkor lehetőség szerint legyen mód arra, hogy rövid információk alapján képes legyen a következő hely értelmezni azt, amit az előző kideritett. Valószínűleg más megközelítés kell egy balesetet szenvedett PTSD-hez egyébként, mint egy ilyenhez. Ráadásul a többség, főleg itthon valószínűleg nem is ismeri ezt. Nekem valószínűleg van ilyenem, de soha egyetlen szakember sem vetette fel. Borderlinenak hittek évekig, aztán ADHD-ra szűkült a diagnózis, ami "borderline szimptómás", de ettől független 5 évvel később is rémálmaim vannak egy kapcsolat után, ha meglátok egy lányt hasonló hajszínnel pánikrohamom van, stb.

2022. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5: Igen, nekem küldted :D
2022. jún. 23. 13:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!