Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kvetapin vagy clozapin?

Kvetapin vagy clozapin?

Figyelt kérdés

Riszeperidontol es olanzapintol nagyon durva mellekhatasaim voltak fel meg negyed adagtol is. Melyiket birnam jobban szerintetek a ketto kozul?


(Allando deperszonalizaciora)



2022. jún. 25. 10:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
43%
Mit kaptál? Mennyit? Bevált?
2022. júl. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

kventiax de 18,75 mgtol mar az ajulas szelen vagyok annyira szedal

koffeinnel ezt lehet egyensulyozni?

2022. júl. 27. 10:06
 13/21 anonim ***** válasza:
14%

18,75? Ezt hogyan mérted ki? 25 mg-os legkisebb adag. Az nem retard. Esti bevétellel reggelre nem hat.


Én 100 mg sima + 100 mg retarddal kínlódok. Nem aludtam eleget, azt a 6 órát is 4 részletben. Ráadásul ehhez 10 órát kellett ágyban lenni.


150 mg simara + 50 mg retardra átállok.

2022. júl. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
irtam
2022. júl. 27. 10:47
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Válaszoltam.
2022. júl. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
26%

4

"Kvetiapin kevésbé álmosít. Mindkettő kb annyira zabáltat, mint az olanzapin. Clozapin mellett reggelre csupa nyál lenne a párnád. Székrekedés mindkettőnél gyakori."


Egyéni. Kvetiapin engem nem szedál, nem zabáltat. Székrekedésem nincs tőle. Klozapin adagemeléseknél szedált. Valóban jó sokat ettem tőle és székrekedésem is volt tőle.

2022. júl. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
26%

13

"18,75? Ezt hogyan mérted ki? 25 mg-os legkisebb adag."


A legkisebb adag EGYÉNI. Az a pszichiáter, aki egy gondolkozó, érző lény, FELFOGJA, hogy egyéni érzékenységek vannak. Nekem 12,5 mg volt a kezdő adagom kvetiapinból. Első két-három nap lecsapott, aztán már nem. Most 175 mg-nál tartok...


Tehát aki napokon keresztül 12,5 mg-ot szed és szedálódva van, az maradjon a kaptafánál és egyen 12,5 mg-ot. És várjon, hátha annyi is hatni fog. Ha nem hat ÉS már nincs meg a szedáció, lehet emelni.


Másik gyógyszerrel példa: mirtazapint kaptam 30 mg-ot. Egy napig (!) szedált, utána nem. Jól tudtam aludni. Viszont 2-3 hét alatt híztam tőle 10 kilót + a szorongásom nagyon romlott. Utánaolvastam, angol nyelvű fórumon azt írták, hogy nem kell abbahagyni, hanem fokozatosan csökkenteni kell (lehet). Így egy hétig 22,5, egy hétig 15, onnantól 7,5 mg-ot szedtem. Szuper jól aludtam ennyivel, szorongás lecsökkent, plusz kilók lementek. Így szedtem kb. 1 évig.


Elmentem egy k.rva okos pszicháterhez, elvette, mondván, hogy ennyi nyilván nem csinál semmit. Onnantól nem tudtam aludni megint rendesen. És amikor megpróbáltam újra szedni, soha többé nem csinált semmit, sem kis, sem normál adagban.


Én nem mondom senkinek,hogy csinálja ezt vagy próbálkozzon egyénileg vagy angol nyelvű fórumokon olvasson. EZ A PSZICHIÁTEREK DOLGA LENNE.


Hozzáteszem, a kvetiapint, a risperdalt, a klozapint (antipszichotikumok) EXTRÉM jól tolerálom. Gyakorlatilag egyik sem szedál.


Tehát még az sem biztos, hogy ha vkinek kevés kell egy antidepiből, akkor az az antipszichotikumokra is vonatkozik...

2022. júl. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
a riszperidon meg az olanzapin sem szedalt, de ez meg nagyon durvan kiutott. Pedig ebbol szedek eddig legkevesebbet a normal adaghoz nezve. Remelem par nap es hozzaszokom hogy tudjam tovabb emelni.
2022. júl. 27. 13:57
 19/21 anonim ***** válasza:
28%

A 25 mg-ot úgx értettem, hogy a legkisebb kiszerelés ennyi. A tablettának.


Olanzapinból 5 mg. Sokáig 2,5 mg-al jól voltam.


Most Kventiaxot (kveti) emelgetek 25 mg-ról indulva. 100 sima + 50 retard sem elég alváshoz. Tegnap 100 sima + 100 retard nagyon erős mára. 150 simát, plusz 50 mg retardot kell ma próbálnom.


Orvosom szerint pörgésnél nagyobb adag is megy, mint depisen. Ha nem alakul ki tolerancia egy újabb depis fázisig, akkor majd ha nem pörgök, idővel el lehet belőle venni.


Régen, máshol 800 mg-ot adtak. Élő halott voltam.


Én nagyon érzèkenyen reagálok antipszichóra, de antidepiket jól bírom.

2022. júl. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
27%

19

"Én nagyon érzèkenyen reagálok antipszichóra, de antidepiket jól bírom."

Pont fordítva, mint én: :)

2022. júl. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!