Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez ellen mit lehet tenni?...

Ez ellen mit lehet tenni? Pánikbetegség lenne? Vagy klausztrofóbia?

Figyelt kérdés

Mindig ajtó közelében kell ülnöm mert ha beljebb megyek mondjuk pl egy teremben, akkor megmagyarázhatatlan félelem tör rám. Torkomban dobog a szívem, és volt már olyan is hogy rettenetesen szédültem, akkor attól is féltem hogy elájulok. Tudom hogy ez pánik, de hogy félhetek valamitől amit nem is tudok megmagyarázni. Miért biztonságosabb ajtó közelében, és nem bemenni a tömegbe?

20 éve tiszta boldog voltam, felszabadult, jártuk a barátnőmmel a rockkoncerteket, és egyik napról a másikra egyszer csak már nem voltam képes elmenni a tömegbe mert rám jött egy rettegés, olyasmi érzés hogy megfulladok és ki kell menekülnöm.

Vonaton is rosszul vagyok túl szűk, túl hangos.

Bejelentkeztem már egy dokihoz.

Nektek van ilyen? El tud múlni? Szeretnék olyan emberekkel írni akik átélték már ezt, esetleg le is küzdötték.



2022. jún. 27. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Esetleg szociális fóbia? Még soha sem éltem át (hála az égnek) ilyen dolgokat, de ha Te félsz kimondottan a tömegtől, és a sok embertől akkor én erre tippelnék.


Esetleg valami gyerekkori trauma hozhatta elő ezt neked? Valami olyasmi, amire nem is emlékszel, mert mondjuk még baba voltál, és így megmaradt a tudatalattidban, vagy valami ilyesmi.


Azóta voltál már doktornál? Mit mondott? Jobban vagy?

2022. júl. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Agorafóbia. Nekem is ugyanez van, a covid hozta ki. Mindig tudnom kell hogy nyitva az ajtó vagy bármikor kiszállhatok. Moziban/színházban mindig sorvégi helyet kell vennem, hogy bármikor ha kell kitudjak menni. Soha nemtudnék a sor közepén ülni. Vonaton/repülőn nem tudok utazni… stbstbstb. Van róla rengeteg anyag a neten, olvass utána.
2022. dec. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!