Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aszpergert felnőt kórban csak...

ProteinFüggő kérdése:

Aszpergert felnőt kórban csak az alapítvány diagnosztizálhat?

Figyelt kérdés
Mi találtunk pár pszichiátert online aki foglalkozik ASD vel csak tele vannak. 19 éves vagyok és valaki gyakorikerdeseken azt írta, hogy felnőtt kórban csak is az alapítvány adhat diagnózist. De valaki meg azt mondta, hogy neki pszichologus allapította meg és megkért egy pszichiátert a pszichologus hogy írjon róla egy papírt

2022. jún. 29. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Alapítvány semmit nem diagnosztizál!!


Csak orvos diagnosztizalhat. Az alapítvány egy jogi személy.

2022. jún. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Alapítvány? AZ meg hogy? Egy alapítvány nem orvos.
2022. jún. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Pszichiáter (aki orvos), vagy klinikai szakpszichológus diagnosztizálhat. Más nem.

Az lehet, hogy a pszichológusnak van efféle gyanúja és tovább küldi a klienst a megfelelő szakemberhez, de ő nem diagnosztizálhat. Alapítvány meg aztán pláne nem.

2022. jún. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem azt írta az orvosom, hogy mi ilyen vizsgálatot nem csinálunk, az autizmus alapitvanynal csinalnak felnott vizsgalatot. Nyilvan nem az alapitvanyra gondoltam az nem egy szemely!
2022. jún. 29. 19:58
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Jó, akkor az alapítványnál dolgoznak orvosok is. Amúgy nyilván nem csak az alapítvány diagnosztizálhatja, csak ahova te éppen mentél, ők nem fogllakoznak ilyesmivel és talán tényleg jobb egy olyan orvos, akinek kifejezetten ez a szekterülete.
2022. jún. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kerestünk tele vannak most talaltunk egy parat. Esetleg te szemelyesen tudsz olyat aki vagy Pesten vagy Szegeden ezt tudja diagnosztizalni?
2022. jún. 29. 21:11
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Az Autizmus Alapítványnál dolgozó szakemberek végeznek vizsgalatot és úgy tudom, adnak is diagnózist. Még a SOTE jöhet szóba, amiről én tudok, ott is foglalkoznak felnőtt ASD diagnosztizálásával. Sajnos sokat kell várni mindkét helyen, az Autizmus Alapítványnál ez jelenleg kb.másfél év. Van egy kérdőív az oldalukon, nagyon hosszú, több mint 40 oldal, azt kell kitölteni, postán beküldeni nekik, plusz pár nyomtatványt (kérvény, nyilatkozat), ami szintén az oldalról letölthető. Viszont jelenleg nem is fogadnak új jelentkezőket, csak szeptembertől, annyira tele vannak. Tudom, ez rémesen hosszú idő, de ők valóban jók, pszichológusok rendszerint őket javasolják.
2022. jún. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én a helyi pszichiátertől kaptam diagnózist. Nem kellett éveket várnom és semmit sem fizettem
2022. júl. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2%
Ilyen helyesírással te tuti nem aspi vagy, hanem mezei autista. Mondom ezt aspiként, rengeteg hasonló, hivatalosan diagnosztizált ismerős alapján.
2022. júl. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A mezei autista alatt nem tudom mit ertesz es nem tudom mire celzol a helyesirassomal hogy emiatt biztos nem vagyok aszpi. Vagy hogy az aspiknak jo a helyes irasuk? Nekem diszgrafiam es diszlexiam is van ami gondott okoz nalam az olvasasnal es az irasnal. Ha mezei autista alatt type 2 type 3 autizmusra gondolsz tehat “klasszikus” autistara azt nehezen hiszem mert joval atlagon feluli az inteligenciam es kiskoromban nem volt gond a beszed fejlodesemmel ha jol tudom ez a ketto kulonbozteti meg az aspiet a klasszik asdtol
2022. júl. 4. 17:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!