Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hosszan tartó egyedüllét...

Hosszan tartó egyedüllét mennyire okozhat skizofrén tüneteket?

Figyelt kérdés

2022. júl. 1. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A skizofrénia okoz skizofrén tüneteket, nem az egyedüllét. Annyira azért nem lehetsz egyedül, hogy több napon át egy árva árva lélekkel ne beszélj. Milyen tüneteket nevezel te skizofrén tüneteknek?
2022. júl. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon furcsa gondolataim vannak,ilyenkor intenzív szorongás,félelem fog el.pld.idegennek érzem a testem,mintha nem is ember lennék,egyáltalán létezem-e valójában,belassul a reakcióidőm,úgy érzem megőrülök, félek az egész élettől,mintha kívülre kerültem volna az életből,elszakadtam volna(ez utóbbit nem igazán tudom elmagyarázni,de nagyon rossz érzés)időnként ezek elmúlnak magától,olyankor jól vagyok.
2022. júl. 1. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem skizofrénia, hanem derealizáció (a gyakorin tanultam a pszichiátriát, előtte azt se tudtam, hogy van ilyen), menj pszichiáterhez. És törekedj az egyedüllét csökkentésére.
2022. júl. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Hát ennek nem sok köze van a skizofréniához. Orvos


Diagnosztizálást pedig hagyjuk meg az orvosoknak, főleg gyakoris "diplomával".

2022. júl. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Ez deperszonaziláció, derealizáció. Olvass utána.


Nem skizofrén tünet. Azt egyedüllét nwn okozhat.

2022. júl. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2022. júl. 3. 07:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!