Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy érzed magad lelkileg-érze...

Hogy érzed magad lelkileg-érzelmileg így 2022-ben, az ismert globális folyamatok után? Egészséges vagy vagy ha nem, milyen jellegű gondod van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra lennék kíváncsi, hogy milyen az emberek lelki állapota. Nyilván megbízható adatok nem feltétlen fogok kapni, de kapaszkodót adhat...


Az ismert események után most hogy érzed magad lelkileg-érzelmileg? Egészségesnek tartod magad, vagy van esetleg valami mentális, pszichés problémád? Ha van, akkor az milyen jellegű; illetve diagnosztizált vagy te magad érzed úgy (akár utánaolvasás után), hogy az a problémád, amit mondasz?


Ha úgy érzed, kifejtenéd a saját szituációdat, akkor nyitott vagyok rá, szívesen elolvasom. Tudom, ezek a gondok sok esetben nem "publikusak", nem szereti mindenki kinyilvánítani mindenkinek ezeket, éppen ezért, ha úgy érzed, nem csak itt kommentben, de akár priviben is leírhatod, mi a helyzet.


Természetesen érzelmileg-lelkileg egészségesek kommentjeit is, esetleg biztató szavait is várom, mert biztos vagyok benne, sokaknak jól esik a bátorítás.


Előre is köszönöm az opcióválasztást (ha esetleg több problémád is van, akkor azt az opciót választ, ami a fő probléma), illetve azt is, ha kifejted gondolataid!



2022. júl. 3. 13:13
A kérdező szavazást indított:
Lelkileg-érzelmileg egészségesnek tartom magam, nincs pszichés, mentális problémám
Szorongás, szociális fóbia, avoidant személyiségzavar (elkerülő),
Dependens vagy paranoid személyiségzavar
Pánikbetegség
Uni- vagy bipoláris depresszió, kevert szorongásos depresszió
Nervosák (anorexia, ortorexia, bulimia, fatorexia, bigorexia)
Nárcisztikus, antiszociális személyiségzavar
Borderline, vagy egyéb (a korábbiaktól eltérő) személyiségzavar
Egyéb mentális problémával rendelkezem
27 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Fizikailag tök jól vagyok, mentálisan is még egyelőre, de rettenetesen megviselt pár dolog. Rettentően feldühítenek a korlátozások és a sok buta ember, aki mindent elhisz, amit a TV-ben lát, aztán alpári jelzővel illeti azt, akinek más a véleménye. Felőlem mindenki azt csinál amit akar, oltakozhat, szájkosarat hordhat otton maradhat, retteghet, de engem hagyjon békén és tartsa tiszteletben ő is, hogy én nem akarok rettegni, nem akarom tönkretenni magam miattuk.
2022. júl. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Sok év után megszűnt a munkahelyem és a szorongás mellett szívproblémáim is lettek. Most ez a bizonytalan helyzet abszolút nem jött jól.
2022. júl. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szorongás, szociális fóbia, depresszió, de ezek már évek óta megvannak. Már beleszoktam.
2022. júl. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A saját életemben lévő események olyan szinten viselnek meg, hogy a különféle külső történetek már csak ráadás.

Krónikus, elviselhetetlen alvásprobléma, szűnni nem akaró fáradtság-kimerültség.

2022. júl. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Kissé idegbeteg vagyok, jobban mondva dühkezelési problémáim vannak. Ez egyáltalán nem a mostani helyzet miatt alakult ki, hanem sajnos mindig is ilyen voltam, viszont kezelés alatt állok pszichológussal.
2022. júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Mindenki válaszát továbbra is érdeklődéssel várom!


Esetleg, ha megírnátok, melyik nemhez tartoztok, akkor választ kapnék egy másik kérdésemre is (talán némiképp), hogy melyik nemre milyen mentális problémák jellemzők!

2022. júl. 3. 14:28
 7/17 anonim ***** válasza:

Azért nem kell mindenkit összevissza diagnosztizálgatni. Attól, mert valakit mentálisan megvisel az a sok rossz, amit nem tud irányítani és kicsit depressziós vagy stresszesebb lesz, még nem egyenlő azzal, hogy hirtelen személyiségzavar alakul ki nála. Pláne, hogy az nem felnőttkorban kezdődik.


Én csak azt látom a környezetemben, hogy mindenki befordult, mintha még nem tudatosították volna, hogy már feloldották a korlátozásokat. Az emberekre egzisztenciális veszélyek leselkednek, vagyis a középosztálybeliekre, mert az elmúlt 3 évben a gazdagok még gazdagabbak lettek, a szegények pedig még szegényebbek.

Viszont ismerek pár embert, akik rajta vannak valamelyik személyiségzavar spektrumán (egy ideig művészekkel dolgoztam) és a művészi szférában elég sok "kattant" van (szándékosan írtam azt, hogy kattant, mert senkit sem szeretnék diagnosztizálni). Tőlük igyekeztem távol tartani magam, mert személy szerint elég jól viselem a stresszt és a megpróbáltatásokat, de nem hiányzik, hogy néhány labilis ember körbevegyen. A barátaimon azt látom, hogy többet dolgoznak a kelleténél, fáradtabbak, de igyekszünk egymást mindig felvidítani.

2022. júl. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Előttem szólónak maximálisan igaza van: a kérdésben szavazásba betett személyiségzavarok nem "alakulnak ki" felnőttnél ilyesmi hatására, gyerekkorban kezdődik, kell hozzá a környezeti tényezők hatása és valószínűleg genetikai hajlam is.


Egyébként nem értem hogy a szavazás mi célt szolgál: az ember önmagát diagnosztizálja, valamilyen netes zanzásított "pszichológiainak vélt" írás alapján, besorolva magát valamely kategóriába?

2022. júl. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nyilván nem a diagnosztika a cél. Azonban szerintem a legtöbben úgy vannak vele, hogy ha valami nincs velük rendben, elkezdenek kutakodni itt-ott, hogy vajon mi lehet a gondjuk. Egyesen szakembereket keresnek meg, mások online vagy offline kutakodnak. Így kialakul egy vélt kép önmagukról. Csak ezen kialakított kép alapján lehet itt is az opciók közül választani.


Elfogadom persze és tiszteletben is tartom a kritikai sorokat, mindazonáltal csak egy vélt állapotot tud mindenki alapul venni, ezért nem is tekintem véglegesnek a kapott eredményeket, illetve inkább másképp értelmezem a válaszok megoszlását.


Még egyszer köszönöm!

2022. júl. 3. 15:37
 10/17 anonim ***** válasza:

Azért azt vágod, hogy nem mindenkinek van személyiségzavara, aki úgy érzi, hogy valami gond van vele? Jól is néznénk ki, ha úgy osztogatnák ezeket a diagnózisokat, mint gyereknapon a cukorkát...


"Egyesek online kutakodnak, így kialakul egy vélt kép önmagukról." Nem, épphogy egy téves kép alakul ki, ami összezavarja szerencsétlent. Mindenkiben megtalálható néhány vonás, a személyiségzavar viszont attól személyiségzavar, hogy ezek a vonások krónikusak és a személy rugalmatlan. Az értelmesebb kérdés lenne, hogy aki alapból nárcisztikus, arra milyen hatással volt a járvány?

2022. júl. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!