Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nézik azonnal mentális...

Miért nézik azonnal mentális betegeknek a terapeuták azokat, akik elmennek terápiára?

Figyelt kérdés

Ma volt az első alkalmam. Meghalt covidban az édesanyám, és a férjem megcsalt, úgyhogy eldöntöttem, hogy elmegyek egy terapeutához, mert sok ez rám és meg kell valakivel osztanom.

Az volt a bajom, hogy úgy kezelt, olyan kérdéseket tett fel, mintha mentális beteg lennék, például elmondtam neki, hogy féltékeny voltam a csajra, de hagytam elmenni vele. Erre a terapeuta azt kérdezte, hogy “így tudtam, hogy mi az egészséges elengedés?” Már hogyne tudnám? Miért gondolta hogy nem tudom?

Utána volt egy olyan kijelentése is, hogy “hát igen, biztosan megviselt ez a sok rossz, de vizsgáljuk meg, nekem milyen maladaptív sémáim vannak.”


Most látom először, hogy az emberek miért félnek pszichológushoz menni, mert egyből mentális betegeknek nézik őket. Ez nagyon nem oké. Valakinek csak sok rossz történt az életében, és ki kell beszélnie magát.


2022. júl. 4. 11:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A terapeutának az lenne a feladata, hogy segítsen és nem az, hogy így kioktasson. Másik szakembernek esetleg adnál esélyt?
2022. júl. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Még meglátom, mert csak nála volt szabad hely. Olyan érzésem van, mintha nem is érezte volna át a gyászomat, hogy két ember veszítettem el, hanem kutakodott valami mentális betegség után. Mintha egészséges ember be sem tehetné a lábát a rendelőbe.
2022. júl. 4. 11:49
 3/17 anonim ***** válasza:
Sajnos hasonlóképpen jártam. Kiegyensúlyozott, boldog időszakomba jött egy nagyon komoly alvászavar, mire pszichiáterhez kerültem már totál kimerült voltam, azonnal rám sütötte, hogy közepesen depressziós vagyok és attól nem alszok.
2022. júl. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Ki kell zárnia ennek a lehetőségét is, szerintem ezen felesleges duzzogni, ha bunkó az viszont gáz.
2022. júl. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ha sok rossz történik az ember életében, akkor az perszehogy megviseli. Előtte nekem semmi bajom nem volt, szokásos stressz, de olyan kinek nincs? Mintha erőszakosan betegnek akarnának nézni, ránk sütni valamilyen címkét.
2022. júl. 4. 11:52
 6/17 A kérdező kommentje:
4es igen, én is arra gondoltam, hogy csak kizárja.
2022. júl. 4. 11:52
 7/17 anonim ***** válasza:
30%
Mond meg neki, hogy ta csak a villanyszámlás vagy...
2022. júl. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a férjed nem véletlenül lépett félre.

Elég nagy az egód.

2022. júl. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"az emberek miért félnek pszichológushoz menni, mert egyből mentális betegeknek nézik őket."


Igen, igen. Én valóban mentális beteg is voltam, és azért is mentem oda. Ha folyna az orrom, a háziorvoshoz mentem volna

2022. júl. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

Miből gondolod, hogy mentális betegnek nézett? A maladaptív sémák nem feltétlenül jelentenek mentális betegséget. Viszont ha erre így bekattantál, akkor egy enyhe paranoid zavar azért lehet a háttérben.

Annak sincs túl jó optikája, hogy egyetlen tapasztalatból kiindulva en block általánosítasz az egész szakmára.

2022. júl. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!