Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lamotrigine-t miért istenítik...

Lamotrigine-t miért istenítik annyira?

Figyelt kérdés

[link]


Istenítik ezt a gyógyszert, holott annyi gyakori mellékhatása van és olyan kellemetlenek, hogy ki sem lehet bírni, amellett hogy az egyik halálos Steven Johnsons szindrómát okozhat, vagy bőr nekrolízist.


Én kezdet után 3. nap szédültem, nem tudtam nézni, viszkettem, össze voltam zavarodva, azt hittem jobbra megyek és végül utólag derült ki hogy balra pl., emlékezetem egy kalap sz*r lett, egy két helyen zúzódás nyomok, hangulatom totál pocsék lett és végig sz*rtam hogy mikor lesznek bőrkiütéseim ami nekrolízisbe megy át, aztán emelett folyt az orrom is.


Még sorolhatnám, de nincs értelme.


Nemtom, ti hogy nem féltek a steven johnsons meg bőrnekrolízistől meg az egyéb mellékhatásoktól?


Ez egy eszméletlen komoly gyógyszer, elég fiatal 96-ban kezdték el igazán alkalmazni. Szerintem egy külön papírt kéne nyomni a beteghez ahol felsorolják ezeket az adverz mellékhatásokat és alá kell írnia, hogy ezeknek tudatában elkezdi a gyógyszer szedését.


Antipszichotikumoknál a Tardive dyskinesia lófing ehhez képest. Arra legalább már vannak gyógyszerek.


De bőr nekrolízis tiszta fájdalom, és ha bekerülsz magyar korházba (nem magán) akkor csak képzelni tudom az ellátás minőségét, és valószinüleg ha Németorszában kezelnének akkor túléled, itt meg abba halsz bele hogy elkapsz valami mást mellette mert annyira nincs higiénia a kórházakban, meg az ellátás minősége is pocsék. Na meg orvos.


De ha van úgy félretett 10-20 milkád ahol bent tudsz maradni 1 - 2 hónapot míg rendesen, kedvesen, szakértően kikezelnek, akkor irány a magán, azokkal nincs gond.



2022. júl. 4. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem hangulatstabilizálók közül egyedül ennek nem volt mellékhatása.

Antipszichókkal is csak szívtam.


Szedtem: Tegretolt, Depakint, Olanzapint, Kvetiapint, Ripedont, Leponexet, Abilifyt, Amitrexet.


Mindtől szarul voltam. Mini adagban bírtam a Tegretolt, most a Depakint.


Egyetlen bajom a Lamoleppel az, hogy gyenge a hatása, nem véd úgy a kevert és hipomán epitódtól, mint a többi. Depresszióra viszont jobb azoknál.

2022. júl. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A nagyon súlyos bőrreakciók nagyon nagyon ritkák. Az enyhék gyakoriak, ezért csak lassú emelést javasolnak. Akkor kisebb eséllyel alakul ki.
2022. júl. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2


Nekem a neurologusom/pszichiaterem/addiktologusom/pszichoterapeutam ~60 evesen azt mondta, hogy tokmindegy milyen dozisban kezdenek vagy titralnak, ha valakinel kialakul a steven johnson vagy bornerkozis akkor ugyanugy kialakul 25mg-nal vagy 100mg nal.


Mar tobb eve/evtizede irja fel ezt a gyogyszert 200mg-rol indulva (lol), es azt mondta eletemben nem latott senkit meg Steven johnsons-al vagy bornekrozissal.

2022. júl. 4. 17:53
 4/9 A kérdező kommentje:

Amugy sejtem azert indit ekkora dozissal es nem akar titralni, mert ahogy olvastam a velemenyeket, valakit hetente titraltak 25mg-al, napi 2x200 ra akartak menni, de olyan sz*rul volt a titralasoknal es egyre rosszabbak lettek, hogy elhagyta inkabb.


Szoval lehet, hogy azert nem akar a dokim titralassal bajlodni, mert lehet hogy erosebb a tranziens mellekhatas de nem kell fel evig bajlodnia a betegnek. Illetve a sjs-bornekrozisra is csak sejtem, hogy mivel azt mondta hogy ez barmilyen dozisnal elojohet, akkor mi ertelme van kinozni a beteget.


Igy ertem

2022. júl. 4. 18:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem lassú emelés volt. Semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam.
2022. júl. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szerencses vagy, sokan tapasztalnak es kibirhatatlanok, meg veszelyesek es nem birjak...


Meg valakinek a kinlodas vegere derul ki hogy nem is mukodik, sot, lehet kontraproduktiv.


En csak azert tettel fel a kerdest, mert a bornerkozis-sjs faktor elegge sulyos, mas hasonlo rizikos gyogyszert nem igazan ismerek ami ilyen komoly mellekhatassal jarhatna - akar ritka is.

2022. júl. 4. 23:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Olanzapin - hirtelen halál lehet a mellèkhatas


Tegretol - májat szétcseszi

Olyan káros ez a gyógyszer, hogy orvosom fel sem írta pedig hatásra nem volt rossz régen. Akkor még más kezelt.


Litum - rokonomnak leállt tőle a veséje (30 ev szedes után)


Depakin közepesnél kicsit alacsonyabb szintre stabilizálja a hangulatot. Lamolep középre. Ezért lehet jobb a főként depressziós bipoláris betegeknek. Depakin viszobt jobban hat a keverte, hipománra, mániára.

2022. júl. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2 hangulatstabilizálót szedek. Lamolep és Depakin. Lamolep mellett kerültem kevertbe. Kikeveredéshez kaptam a Depakint.


Antidepit (Elontril) azért kapok még mindig, hogy a Depakin ne rántson mèlyre.


Szorongásra Pregabalint és Xanaxot kapok. Xanaxot építem le. Ma kezdek Ataraxot szedni.

2022. júl. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Számomra a lamotrigin a világ legjobb gyógyszere.

Persze vannak kisebb mellékhatások, pl: alvászavar, meg feledékenység, de még mindig jobb mint utólag már szinte napi epilepsziás rohamok.

Nekem rengeteg féle gyógyszert írták fel. Köztük a depakint is. Semmi hatásuk sem volt. Ha volt is, akkor csak kis időre. Mióta Lamotrigint szedek, teljesen rohammentes vágyik, szóval nekem ez nagyon bevállt.

tegnapelőtt 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!