Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt, hogy az volt a diagnózis...

Volt, hogy az volt a diagnózisotok, amit öndiagnosztizáltatok magatokon?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés, csak olvasom itt, hogy nem szabad öndiagnosztizálni, de vannak betegségek vagy valamik amik teljesen nyilvánvalóak?

2022. júl. 4. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 hónapja állapította meg az orvos azt, hogy bipoláris vagyok.

Előtte is éreztem már a velejáró furcsa tüneteket úgyhogy töltöttem ki teszteket a neten és kijött ott is, hogy bipoláris tüneteim vannak, de az is, hogy borderline tüneteim, viszont mikor az orvos vizsgált nem állapított meg ilyesmit. Nem mindig hülyeség az öndiagnosztika de az alapján nem szabad biztosra állítani, hogy márpedig ez a bajom max azt, hogy valami hasonló.

2022. júl. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Töltöttem én is teszteket, utánaolvastam sok mindennek, öndiagnózis alapján voltam minden, aztán rájöttem, hogy ez így lehetetlen. :)
2022. júl. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen nem szabad. Nagyon sok hasonló tünetekkel rendelkező betegség van.

Olyan van, hogy a kipróbált gyógymódok ellenére sem vagy jobban, akkor más orvosok (akár több is) véleményét kikéred.

2022. júl. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3, Mi van ha pld 5 szakember 5 különböző diagnózist mond?
2022. júl. 4. 16:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Ciki
2022. júl. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen nincs kérdező.
2022. júl. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha 5 szakember 5 különbözőt mond, akkor lehet, hogy az egyik tágabb, a másik pontosabb diagnózist adott, lehet, hogy te mutattad más-más arcodat, a különböző vizsgálatok között változhatott az állapotod, lehet a diagnózisok között téves is.

Ha ugyanazzal a problémával 5 szakembert felkeresel, abból azt érzem, hogy te valahogy nem bízol senkiben, talán nem is vagy egészen őszinte velük és így nem is fognak tudni érdemben segíteni.

2022. júl. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ugyanazt mondom el, őszinte is voltam.
2022. júl. 4. 17:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden szakember a saját szakterületén belül keresi a megoldást, ez is lehet a sok különböző diagnózis mögött. Lehet, hogy az egyik valamiről azt hitte, hogy az már ki lett zárva, közben meg nem. Mért voltál 5 szakembernél? (7es vagyok)
2022. júl. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!