Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van halálvágy néha,...

Mitől van halálvágy néha, feszült helyzetben, máskor pedig nem?

Figyelt kérdés

Néha van, hogy óriási problémát okoz intézni a dolgaimat, mindent utálok és "legszívesebben meghalnék" (ki is szokott jönni a számon ha egyedül vagyok a szobában), miközben nyilván nem akarok meghalni, csak a helyzet utálatos. Egy csomó energiám elmegy erre, sokszor meg is bénulok cselekvés közben/helyett.


Most például van egy olyan egészégügyi problémám, aminek nem találják az okát. Rühellem, hogy szenvedek, senki nem segít és még a tetejébe megbélyegeznek (biztos csak beképzeli), miközben vannak gyulladásra utaló jelek pl. 13-as a CRP, "álpozitiv" szerológia stb. Ennél cudarabb, magányosabb érzés nincs. Eddig tudtam kezelni nagyjából, de mostmár eljutottam abba az állapotba hogy halálvágyam van, pedig kevésbé fáj mint korábban. Miért nem tudom már olyan jól kezelni? Amíg igazán fájt, mindig reménykedtem hogy elmúlik. Most meg nem tudom, mit gondoljak.


De percenként ki kell javítanom magam, hogy "nem, nem szeretnék meghalni, csak most ez nehéz".



2022. júl. 5. 06:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem a depresszióm volt hasonló. Halálvágyam volt, pedig már bőven nem volt olyan rossz az életem, mint sok évvel és sok évig előtte. Egyszerűen iszonyatosan el voltam fáradva lelkileg és nem éreztem úgy, hogy van erőm bármit is jobbá tenni.


Kerestem egy pszichológust, az motivált kicsit, hogy javítsak a dolgaimon, aztán a faszoskodása miatt megint összeomlottam, kaptam antidepresszánst és az segített igazán. Nagyon pihentető volt az antidének hála megszabadulni a sok éve tartó, állandó lelki fájdalomtól.

2022. júl. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Még mindig szeded?


Amúgy igen, én is járok már jóideje pszichez és igen, ő sem segít sokat. Lekicsinyli a problémáimat, mondván, hogy neki is volt valamikor a dínókorban olyan.

2022. júl. 5. 08:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem szedem már, kábé két évig szedtem és 8 hónapja hagytam abba. Nem zuhantam vissza, szóval nekem az antidepresszáns vált be. A terápiát nem érzem, hogy segített volna. Te szedsz antidét?
2022. júl. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem a terápia segített, és segítene is, ha nem sokalltam volna már be a sokadik bagatellizálástól. A másik meg, hogy nagyon különbözik a világnézetünk. De azért is így mondott jókat. Következő alkalommal csak a terápiával kapcsolatos érzéseimről fogok beszélni, és akkor meglátjuk, hogy folytatom-e.


Mit szedtél?


Amúgy szvsz az egész depresszióm azért van, mert nem vagyok a helyemen.

2022. júl. 5. 08:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Sertralin Sandoz 50mg-t szedtem. Az én depresszióm és szorongásom az éveken át tartó gyerekkori abúzustól, millió traumától és a szeretetlenségtől volt. Ezeken a beszélgetések nem nagyon segítettek, nekem a gyógyszer kellett, hogy elmúljon az állandó szorongás és lelki fájdalom. Gyógyulást kívánok neked is! :)
2022. júl. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2022. júl. 5. 09:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!