Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinál az ember, mikor...

Mit csinál az ember, mikor fáj a féltékenység, az elvesztés?

Figyelt kérdés
Azt el szeretném mondani, hogy a magyar nyelvet tanultam, de nincs kivel beszéljek, úgyhogy nem fogalmazok, és írok helyesen. Három évvel ezelőtt, a munkahelyemen megismertem egy lányt (én is lány vagyok, most 23 éves). Lassan-lassan, különleges személy lett számomra. Megmutatta milyen az az érzés, mikor valaki szeret, valaki vigyáz rád! Én megszerettem, hogy ő szeret ( pótolta a szülői szeretete is) és lassacskán belé szerettem. Nagyon megszerettem őt! Ő egy fiús, focista lány. Idővel elmondtam neki. O azt mondta, hogy o nem érez így, neki nem jönnek be a lányok(eddig nekem sem) . Úgyhogy csak barátnők maradtunk, de az idő nagy részét együtt töltöttük. Együtt dolgozunk, hétvégét együtt, munka után együtt, szabadság, együtt, egy kenyérért sem mentem el nélküle. Nem voltunk kapcsolatban, de azért mindig együtt. Nekem nem volt igazán szükségem a testi kapcsolatra, így is olyan volt mint egy kapcsolat, olyan volt mintha az enyém lenne. Ma elmondta hogy beszél valakivel, és ez nekem most nagyon fáj. Itt van mellettem, és más üzenetére mosolyog, ezentúl más fülét harapgálja, és ezentúl mást szeret! És én igazából buktam. Elvesztettem mindent amit o adott, teljesen magamba maradtam, lehet igazából ez fáj jobban! O volt nekem szülő, barát és kapcsolat. És ami még nehéz, hogy nem tudok örülni neki, nem tudok mosolyogni neki, sőt, ordítani tudnák a fájdalomtól, de nem lehet, úgyhogy 2-3 könny bulik ki a szemekből, remélve hogy nem veszi észre o sem, és a többi munkás sem. Igazából, csak muszály volt kimeséljem ezt magamból, mert rajta kívül, semmim sincs, és valószínűleg, ezentúl o sem lessz …

2022. júl. 5. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem vesztettél el semmit, hiszen sosem volt a tiéd. Barátok vagytok, és ez attól nem változik meg, hogy lesz valakije. Legfeljebb kevesebb időt töltötök együtt.
2022. júl. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Azt hiszem tudom milyen érzés ez...én azt mondtam amikor kiszállt a kocsiból,hogy gyűrűt vegyen a barátnőjének: Ha együtt kell lennünk,ha a SORS úgy akarja, akkor együtt leszünk,ha 10 év múlva, egy-egy válás és pár gyerek után,akkor is. Közben elhatároztam,hogy a lehető legboldogabban fogom tölteni az időt :) az esetetekben nehezebb,hogy ő nem tekint a nőkre úgy,mint lehetséges partner ezt azért nem lehet megváltoztatni,el kell engedni.Probálj meg úgy tekinteni rá,mint arra aki megmutatta mit keresel a jövőbeni párodban (nyilván kellő rugalmassággal,mert nincs két egyforma ember).
2022. júl. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elég rossz szemüvegen keresztül látod a dolgokat. Attól hogy neki lesznek más baratai vagy párkapcsolata meg nem szűnik meg a köztetek lévő barátság. Lehet, hogy kevesebb ideje lesz rád de ettől még ugyan olyan jóba lehettek. Egy barátság sosam 3. fél miatt szűnik meg. Csak te teheted tönkre a viselkedeseddel. Pl a féltekenykedéssel. Elhiszem, hogy rossz. De ő egy másik ember aki sosam volt a tiéd. Sem másé. Ahogy te sem vagy senkié. Az élet ilyen. El kell viselni kellmetlen dolgokat. Nem minden úgy alakul ahogy szeretnénk. Próbálj nyitni mások felé is, hogy legyen kivel eltölteni azt az időt amíg nem ér rá. Ha valakit igazán szeretünk azt nem birtokolni akarjuk hanem azt szeretnék ha boldog lenne. Gondolj erre.
2022. júl. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem mutatom ki a féltékenységem, de attól ez bennem van. Nekem nagyon nehéz volt mellette maradni, mikor azt monda, hogy o nem érez viszont. Akkor könnyebb lett volna ha eltávolodik, és ritkábban látom, és elmúlik. Így nem mult el, főleg úgy nem, hogy mindig ölelget, puszilgatja a fülem, a nyakam. Ezért nem tudtam elengedni, ezért nem volt szükségem másra, barátokra. Ma is megköszönte, hogy létezek, anélkül hogy csináltam volna valamit, és mindig megírja, hogy soha ne felejtsem el hogy o szeret! Nem érzékeltetem vele hogy féltékeny vagyok, csak már nem írok neki olyan gyakra(hagyok neki egy kis teret), és azt monda, hogy ne próbálják meg eltávolodni, mert nem fog elhagyni soha :)
2022. júl. 8. 16:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor semmi gond. Normális, hogy fáj. Ettől nem kell megijedni. Adj egy kis időt magadnak és nyiss mások felé. Hidd el ez csak most ilyen rossz. A jelened nem a jövőd. El fog múlni. Amúgy sem szerencsés 1 emberre építeni az életed.
2022. júl. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és jól csinálod. Nyugi jobb lesz ez idővel.
2022. júl. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Őszintén, én elengedném akkor, nem kinoznám magam, mindig hallgassam mit beszélnek, ha nem látnám, megnyugodnák, lehet elmúlna. De ezt még egyszer el játszani, nem bírnám. De olyan ez a barátság, hogy 3 év után is, én azt érzem hogy nekem ő az igazi! Azt mondat hogy öt mindig kérdeztek, hogy miért fiús stílusú, leszbikus? És mindig felháborodva válaszolt hogy nem(mert zavarta hogy mindenki ezt kérdezi), de az utóbbi időben elgondolkozott rajta, hogy látná magát egy lány mellett.
2022. júl. 8. 16:51
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Hány évesek vagytok? Mert a leirásod alapján nagyon fiatalnak tűntök akiknek fogalmuk sincs mit éreznek. Illetve te tudod csak az ő reakcióin nem vagy képes kiigazodni. Ha nem bírod ezt a helyzetet akkor ki is lehet lepni belőle. Vagy elmondani neki amit ide leírtál. Ha neki nem vagy az igazi és te meg nem vagy képes csak az egyik barátja lenni úgy hogy vannak mások is akkor tenyleg jobb kilépni ebből mint kínlódni.
2022. júl. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Ez a lány nem leszbikus. Ha 3 ev alatt nem jött rá arra, hogy szerelmes beléd ennyi együttlét után akkor ezután sem fog. Bocsi hogy ezt mondom. De neki te csak a barátja vagy akivel jól érzi magát. Biztos őszintén szeret. De nem szerelemmel. És ez nem fog megváltozni. Vagy elég ez neked vagy jobb odébb álni. De remenykedni felesleges.
2022. júl. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!