Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stressz,szorongás,pánik egèsz...

Stressz,szorongás,pánik egèsz nap?!

Figyelt kérdés

24/L

4 éve halt meg apukám,öngyilkos lett. Sajnos utána tok jól voltam,kb 1-2 hét alatt át ment rajtam (úgy tűnt) alkoholista volt,folyamatosan bezarva éltük edesanyammal az eletem,minden napos veszekedes,lelki traumak. Hirtelen vége lett,úgy éreztem felszabadultam.. kb fel évig,utána folyton bekepzeltem h daganatos vagyok mindenfele betegséget bekepzeltem,orvostol orvosig jartam. Közben lett egy kapcsolatom,nehezen indult de nagyon boldogok vagyunk,igaz nagyon kevés a penzunk,de lett egy gyonyoru gyermekem tavaj. Örülni kellene,boldognak lenni,ehelyett kb 4 honapja egész nap szorongok,vezetni nem merek,felek a halaltol,mindenkit is féltek. Voltam pszichologusnal,semmit sem ert. O azt mondta feldolgozatlan a traumam,theta feeling volt. Nos szedek magneb6 stress control,tegnap elkezdtem a citromfű teat. Ma rettenetes hanyingerem van,ideges is vagyok ok nélkül,sírtam.. nos nagyon nehezen tudok sirni,ki kellene adni magambol. Egyenlőre nem akarok menni újabb pszichologushoz,pszichiaterhez. Mit tudjak kezdeni magammal? És hogy fogadjam el? Folyton a daganaton gondolkozok,hogy hogy nevelem fel a kisfiam. Ma már gyomor rakra gondoltam a hanyingertol. Tudom 24 eves vagyok de ettől lehetek rakos,és ez is egy rossz felelem,amit beismerek tudat alatt h nincs semmi bajom. Rá ment az alvasomra is,elalszok este de ha felkelek 3kor nemtudok vissza aludni,csak forgolodok,zsibbadok itt ott,szedulok,gyengenek érzem magam. Enni nem tudok nincs etvagyam úgy eroltetem magamba,5kilot fogytam 50kg voltam most 45… mit kezdjek ezzel?


2022. júl. 8. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Hú ez már nagyon durva utaltasd be magad pszichiátriára különben elfogyasztása mégjobban és meghalsz. Én voltam bent kórházban segítenek.
2022. júl. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*lefogysz
2022. júl. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért csak van annyi eszem h egyek és nem hagyom magam 20 kgra lefogyni.
2022. júl. 8. 11:16
 4/6 anonim ***** válasza:
A théta healing nem pszichológus, hanem szélhámos. Honnan szedted? Szakértő vagy pszichiáterre vagy klinikai szakpszichológusra van szükséged. Mással is előfordul, hogy megborul, gyógyítható.
2022. júl. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Generalizált szorongás, és van benne egy jó adag hipochondria is. Nem feltétlen van köze hozzá apukád halálának (bár lehet). Lehet egy szülés utáni depresszió, a kevés pénz miatti aggódás, vagy bármi. Jó körülmények közt élő, trauma nélküli embereknek is lehet szorongásos betegségük. Első körben csináltass egy fizikai kivizsgálást, vérkép, pajzsmirigy, hogy ki lehessen zárni a szervi bajt, ugyanis sok minden tud ilyesmit okozni.

Jó volna megtanulni relaxálni, az is segít. Sport, kreatív hobbi, hasznos elfoglaltság, napirend. Ha ezekre sem javul pár hét után, akkor érdemes lenne egy jól eltalált antidepresszánst szedni. ezek klasszul csökkentik a szorongást, és kémiai módon megtámogatják az agyat. Nem kell örökre szedni, csak amíg helyre rázódsz. Magne B nál jobb a B komplex vitamin, mellékhatásként erősen nyugtat. Házi orvos is tud mondani jó trükköket, de ha nem javul, akkor pszichiátert javasolnék, ne szenvedj ezzel hónapokig, évekig.

2022. júl. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pajzsmirigy és a verkepem rendben :)
2022. júl. 8. 11:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!