Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy szegény ember meg tud...

Egy szegény ember meg tud szabadulni a depressziótól?

Figyelt kérdés

Rövid leszek. Négy éve járok pszichiáterhez, kettőt jártam pszichológushoz. Utóbbi előtt nem tudtam úgy megnyílni, ahogy kellene, abban is kételkedem, hogy valaha sikerülne.


Magukra a gyógyszerekre így is rengeteg pénz megy el, a szüleim szegények, én húsz éves létemre egy munkanélküli hulladék vagyok. A pszichológus vagyonokba került, részben ezért (valamint a COVID) miatt hagytunk fel vele. Munkát már lassan egy éve keresek, de semmi, mert fejletlen a környék és nincs végzettségem.


Költözni nem tudok, mert nincs pénz, barátaim nincsenek. Nem látom értelmet egy ilyen nyomorúságos életnek, amiben másoknak csak rosszat okozok.



2022. júl. 10. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Hát emelt támogatással a gyógyszer nem lehet olyan drága. Pszichológus helyett valami szakmatanulásra kellene beiratkoznod, az első szakma legutolsó emlékeim szerint ingyenes.
2022. júl. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Relatív, hogy mi olcsó és mi nem valakinek. Nekem 10 ezer Ft/hó felett vannak a gyógyszerek.
2022. júl. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
86%
Ne add fel! Meg tudod csinálni! Ki tudsz törni! Tanulni,tanulni! Szakmát tanulj ki azzal el fogsz tudni állni, ha elég nagy az akaraterőd sikerülni fog!
2022. júl. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy segítene, ha elmennél egy ökofarmra önkéntesnek. Akár külföldre is, amennyit meg kell érteni, az nyelv nélkül is menne, és aztán már ragadna rád valami. Egyrészt ez egy olyan munka, ami nem igényel szociális készségeket. Másrészt jellemzően ezek a farmerek pont barátságos, elfogadó emberek, akik biztosítanak szállást és étkezést is a segítségért cserébe. Harmadrészt, növényekkel és állatokkal foglalkozni sokat segít abban, hogy hasznosnak érezhesd magad, mert szó szerint, látványosan meghálálják a gondoskodást. Negyedrészt az ilyen munkában sok a nyugtató, relaxációs lehetőség és a természettel való kapcsolódás is nagyon egészséges a psziché számára.

Itt van pár magyar befogadó: [link] ill. külföldi: [link]

2022. júl. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek nincs pénze szakmai segítségre a naplóírás nagyon sokat segít mert mimikálja a beszédet valaki mással és az ember kiűríti a gondolatait egy fizikális papirra. Tulajdonképpen megszabadul és felszabadul a problémáitól egy kis időre legalábbis. Ezt akkor tedd mikor úgyérzed kell, ne kösd órához vagy naphoz. Ülj le, és kezd el irni. Mintha valakihez beszélnél és irj addig amig mindent ami foglalkoztat leirtal. Ennek a módszernek tudományos eredményei is vannak és azoknak szokták ajánlani akiknek nincs pénzük.


Második dolog hogy tanulj, dolgozz és kezdj el sportolni. A sport termeli a boldogsághormont, futás pl ingyenes, és magabiztossá tesz.


Ahogy 4-es írja, önkéntesség jó dolog de vannak azonkívűl más önkéntességek is: vöröskereszt, idős embereknek segíteni, bevásárolni, stb. Tedd magad hasznossá. Tűzz ki célokat.

Sok sikert!

2022. júl. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Különben én sem hiszem, hogy van értelme ennek az egész nyüglődésnek, amit életnek nevezünk. Egy jó nagy sz. Ság az egész, ha szegény vagy, és/vagy nem vagy egészséges. Utálom, hogy mindent a pénz mozgat, és hogy egyesek igazságtalanul meggazdagszanak mások nyomorán. A pszichológus is csak egy "barátot" pótol jó sok zséért, aki kb. beszámíthatóbb, mint egy építőmunkás, vagy szerelő. Az értelmi színvonalért is fizetni kell manapság. Bírom az okos tanácsokat, hogy szerezz barátokat, meg tanulj...aztán hol?! Lehet ma barátkozni a szó igazi értelmében?! Nem. Tanulj csak, hogy még okosabb legyél a sok nem annyira ilyen között. Így szupcsibb, hogy jobban érzed, mennyire egyedül vagy.
2022. júl. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sématerápiám van és segít. Nem kapok olyan tanácsot, utasítást, amit egyáltalán nem tudok teljesíteni. Olyan van amit csak részben.

Nem jó otthoni környezet miatt javasolta, minden hétvégén mozduljak ki. Annyi barátom/barátnőm nincs, hogy hol ezzel, hol azzal találkozzak, de akivel és amikor megoldható, találkozok velük. Találtam önkéntes munkát hétvégere, olyat, amit már csináltam régen, de időben ütközött munkával, amikor már találtam és abbak kellett hagynom. Nagyon szívesen járok, hajléktalanoknak osztok ételt hétvégén.

Neten vannak mindfulness gyakorlatkk. Dr Perczel-Forintos Dóráét érdemes gyakorolni.

Próbálj kimozdulni, akár egyedül is. Nekem ez nem megy (max parkban 1 óra), de te attól még lehetsz ügyesebb.

Szerintem is jó ötlet a naplóíras.

FB-n csatlakozz olyan csoporthoz, amibr "illeszz". Lehet van depressziósok csoportja. Én a bipolosokéban vagyok.

Ha van lehetőséged, akkor tanulj. Ha nincs, otthon egyedül is tanulhatsz nyelvet vagy bármiben elmélyedhetsz, ami érdekel.

Környékbeli városban/faluban sincs munka? Alkalmi vagy részmunkaidős sincs?

Keress hasznos és örömteli elfoglsltságot.

2022. júl. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A legközelebbi megyeszékhelyről (Nyíregyháza) is másik megyébe járnak sokan dolgozni (Debrecen). Jogosítvány nélkül elég reménytelen a helyzet, a tömegközlekedés erre szörnyen rossz, részben emiatt kellett ott hagynom az előző és egyetlen munkahelyet, mert nem tudtam odaérni reggel hatra.


Nem is igazán tervezem a jogosítvány megszerzését, az az igazság. A látásom szörnyű, valamint mentálisan sem állok készen arra, hogy egy egy tonnás vasjárművel suhanjak az utakon.

2022. júl. 12. 06:08
 9/11 A kérdező kommentje:

Minden munkánál elvárás a tapasztalat, meg a barátságos, csapatban dolgozó, vidám személyiség. Hát nekem egyik sincs meg. Szakma nélkül meg ki a franc akarna alkalmazni, ráadásul semmi önbizalmam sincs.


Idáig abban a tudatban éltem, hogy valamennyire tudok angolul, de pont tegnap utasított el egy fordítóiroda és azt mondták, hogy ne ebben az ágban akarjak dolgozni.

2022. júl. 12. 06:11
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Hát, fordításhoz sajnos nagyon kell tudni legalább két nyelven, és angolul tudókkal már Dunát lehet rekeszteni. Viszont továbbra is ajánlanám az odaköltözős önkéntesmunkát, amihez nem kell sem szakma, sem csapatszellem, ráadásul kiszakadnál abból a környezetből, amiben a problémád kialakult. Persze biztos arra is van valami jó kifogásod, csak még töröd rajta a fejed.
2022. júl. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!