Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Enyhe depresszióra mennyire...

Enyhe depresszióra mennyire jó a Naturland nyugtató teája?

Figyelt kérdés
Ugye olvastam hogy enyhe depresszióra is jó úgyhogy azt szeretném mégkérdezni van-e valaki akinek tényleg bevált?

2022. júl. 10. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Enyhe, közepes és súlyos depresszióra is a pszichiátriai szakorvosi vizsgálat javaslott, mert ők fogják kimondani, ha depresszióban szenvednél. Ők tudják, hogy mit kell nézni az emberen.

Ha súlyos, akkor gyógyszeresen, ha nem, akkor terápiával kezelhető. Sok dolog miatt kialakulhat a depresszió. Van aki genetikailag hajlamosabb rá. De ha nem kezeled ki, akkor nem lesz jobb soha.

Ne akarj öngyógyítani, mert semmi értelme nincs. Én 10 évig próbáltam, és sehova nem vezetett. Egy sok ideje fennálló agyi elváltozást kezelni kell gyógyszerrel. Kérd ki SZAKEMBER véleményét.

Mert minden egyes próbálkozás ami kudarchoz vezet, az csak rontani fog az állapotodon. Itthon ráadásul még jól bele is rúgnak abba, aki mentálisan beteg. Nem szégyen ezzel is elmenni dokihoz. Hiszen azért vannak, hogy segítsenek.


Ezek ugyanolyan betegségek, mint bármilyen testileg látható betegség.

Csak itt nem eltörik a kéz, hanem az agyi kémia borul fel. És rossz kémia mellett a gondolatok is rosszak lesznek.

Attól, mert nem beszélünk róluk, nagyon is valós betegségek, különben nem létezne rá konkrét orvosi szakág.

A skizofrénia, kényszerbetegség, depresszió, szorongások, PTSD és az összes többi mind valós. Mind gyógyítható, csak a páciensnek betegségtudatnak kell lennie, illetve tudatosítania kell magában, hogy a gyógyszer, a terápia nem rossz. Azért van, hogy helyrerakja a kémiát. Minden más meg természetesen jönni fog.

Aki mentálisan beteg, az nem gonosz, nem őrült. Hanem beteg. Más kérdés, hogy ha nem fogadja el, hogy beteg, akkor azzal nagy pusztítást tud végezni egy családon belül például.


Ne olvass az interneten, hanem kérd ki szakorvos véleményét. Ők ezt tanulták. Ez a hivatásuk.

Ha az SZTK-ban nem bízol, akkor minden egyes forintját megéri a magánklinika. Ahogy a testi egészségre, úgy a mentális egészségre is oda kell figyelni.

2022. júl. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

Jó dolgok vannak benne, de kevés, ha tényleg depressziós vagy, annyit ér, mint halottnak a csók. Lehet, a macskagyökér-kivonat meg a citromfű megérne egy próbát, a levendulának nekem többet ért az illólajának az illata, mint a tea, az orbáncfüvet meg meghagynám télire. Olyan nagyon nem nyűgöznek le a növények a teljesítményükkel (mgyökérből két kapszula kell, hogy érjen valamit, pedig nem vagyok nagydarab), az állatvilágnak többet köszönhetek: hús hússal, belsőség, hal, lazacolaj, taurin, ezek nagyon sokat segítettek, meg persze D és K vitamin, magnézium, kálium, jód.

Teakeverékek és multik helyett jobban jársz, ha magad válogatod össze, miből mennyire van szükséged.

2022. júl. 11. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

Sterintem is fordulj inkább szakemberhez.


Depresszióra orbáncfű kapszulát javasolják. Remotiv Extrát. Sajnos nem minden tájékoztatón szerepel, de a valeriana függőséget okozhat.

2022. júl. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Annyi a problémám hogy a régebbi hobbijaimat próbálon élvezni de egyszerűen nem megy erre próbálok valami hangulatjavítót találni. Egy hete tart az egész és csak ürességet érzek amikor próbálom lekötni magam.
2022. júl. 11. 12:41
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Törtent akkor valami?
2022. júl. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Semmi.. Azon kívül hogy életemben először diák munkázom(16 vagyok) azon kívül semmi változás nem történt ami miatt depressziós lennék.

Az első munkanapom előtt két nappal kezdtem észlelni a tüneteket, de a teljes ürességérzet meg a semmi sem köt le dolog múlt hétfőn jött ki. Azóta tart és nagyon kellemetlen és idegesítő.

2022. júl. 11. 13:40
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Megpróbálhatod a teát, hátha beválik. De ez inkább feszültségre hat.


Összefügghet a diákmunkával? Ha esetleg azt utálod, akkor az az érzés belekúszhat a szabadidődbe is.


Néha ürességérzettel védekezik a szervezet, ha vmi nagyon nem jó érzése lenne az embernek.


Ha véletlen egybeesés, akkor elképzelésem sincs, hogy mi lehet az oka.


Barátokkal tartod a kapcsolatot? Jársz szórakozni? Van párod? Mindened megvan? Családi háttér?

2022. júl. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Barátaimmal tartom a kapcsolatot. Nem igazán, introvertált vagyok, de a barátaimmal szoktam találkozni. Nincs párom, de soha nem volt ezzel problémám. Igen. Szüleimmel jó a kapcsolatom, sőt nagyon örültek a diákmunkámnak.

Semmi változás nem volt csak a munka.

2022. júl. 11. 14:07
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Igyál a teából, aztán írd meg nekünk, hogy segített-e. Lehet, hogy ahogy jött, úgy múlik az érzés.
2022. júl. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem értem a 2 miért kellett lepomtozni. Értelmes, szakszerű választ írt ami hasznos. Taps!

1 hete rossz kedved van és már a sokadik kérdést írod ki. Nem unod még. Ez nem depresszió és nem fog segíteni egyetlen tea meg bogyó sem. Mert ezek nem csinálnak jókedvet ripsz ropsz. Igyál egy sört a baráraiddal. Az csodákra képes ilyenkor.

2022. júl. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!