Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Feleségem (48). Régen dohányzo...

Feleségem (48). Régen dohányzott, aztán leszokott, aztán elkezdett iszogatni. Kizárólag ízesített Royal vodkát iszik mert azt szereti. Kb. 2 éve minden nap iszik és kb. 2-3 dl-t. Jól elvan így, nem akarja abbahagyni.Mit lehetne tenni, hogy befejezze?

Figyelt kérdés

2022. júl. 11. 07:18
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem akarja abbahagyni, nem is fogja. Majd ha akarja, akkor próbáljátok meg csökkenteni a gyakoriságot és az adagot
2022. júl. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hellmano ***** válasza:
100%
A feleséged, akkor már alkoholista. Ezt közöld vele is hátha észbe kap. De, amúgy nem hinném masszív függő a feleséged, hisz azelött dohányfüggő volt most meg alkohol ...
2022. júl. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Keress neki egy kevésbé káros függőséget. Más lehetőség nincs. Ha azt akarod, hogy leszokjon, keressetek mást. Függő személyiség, neki egész életében lesz valami. Én is ilyen vagyok, kémiai dolgokat elhagytam, maradt a szex, a telefonozás meg a plázák
2022. júl. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3-nak: a szexre váltás függőségenk frankó lenne :-) Egy a gond, hogy 48 éves, megszült és felnevelt 2 gyereket, nincs nagyon kedve szexelni már, bár lehet jobban kéne forszíroznom de én meg 52 éves vagyok és nekem sincs már mindig kedvem :-)
2022. júl. 11. 10:41
 5/6 Phoney ***** válasza:
100%

Tenni majd akkor lehet valamit, ha ő akarja befejezni.


Addig max. azzal lehet szembesíteni, hogy mit tesz vele az ivás, már ha egyáltalán érzékelsz bármilyen kézzelfogható következményt, mert anélkül nehéz lesz. Ilyen napi mennyiségnél megragadni elég kényelmes állapot, üzembiztos eufóriaforrás, szóval hacsak nem vesz el tőle valamit, ami most is nagyon fontos a számára, akkor nehéz elrettenteni.


Az egyébként igaz, hogy sokkal könnyebb más függőséget találni, mint helyrehozni egy 48 éves függőt, de elég kevés legális függőség tud igazán versenyezni az alkohollal (napi több óra euforikus lazulás), úgyhogy arra is jó esély van, hogy egyszerűen az ivás mellé veszi fel őket.

2022. júl. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
32%
Mindenkinek kell valami szenvedély. Dohanyzást leváltotta az ivás. Keressetek valami harmadikat ami nem zavar és nem ártalamas az egészségre.
2022. júl. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!