Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Tulajdonképpen...

Mit tegyek? Tulajdonképpen nem tudok kimenni a lakásból?

Figyelt kérdés

18 leszek hamarosan. Jártam pszichológushoz, 3 héttel ezelőttig, már oda sem járok, mert az én életemen senki nem csámcsogjon. Van egy segítőm is, aki most nem segít és csak azért segít sokszor mert a rendszer ezt megparancsolja neki. A családi állapot miatt van rajtam egy ún. Védelmébe vétel.

Engem a pszichológus depresszióval diagnosztizált ami asszem súlyos státuszu volt. Rá írt a papírra szociális nemtudommit is plusz erős magányt.

Igaza volt a doktornőnek. Öngyilkossági rohamok gyötrik a fejem, nem akarom megélni a 18-at. Elegem volt a sok kudarcból, magányból hogy teljesen egyedül élem le az életet, a családom kihasznál, suliban az állbarátok beállnak egy olyan gyerek mellé aki engem ellehetlenít, plusz az osztályfőnök is egy féreg. Egy év van vissza a suliból de én nagyon nem akarok visszamenni. De mondjuk most nem ez a téma.

Téma röviden, teljesen eltűntem, csak este járok ki, Messenger/Facebookhot letöröltem egesznap csak játszom, és depizek. Szomorú vagyok de egyben nagyon boldog is, hogy elkerülöm a konfliktushelyzetet. Ezen a nyáron menni akartam Balatonra ide-oda de olyan sok ingert és ha pl baráti társaságokat vagy családokat látok kint a rossz érzés és az önutálat gyötör. Ezért járok ki csak este.

Szerintetek ez jó hogy nem megyek ki, vagy rossz?

Pszichés segítség nem segít a pszichológusomat idézem:

"Én azon csodálkozom, hogy maga még nincs zárt osztályon" tehát én már sosem boldog...



2022. júl. 11. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Azért jó bunkó volt a szaki, hogy ilyet mondott... Keress helyette mást, normális, korrekt embert, de előre mondom, hogy rengeteg kifejezetten sz.r szakember mászkál, akiktől még egy takarító is sokkal nagyobb empátiát tud mutatni. Keresni, keresni, keresni kell! Hidd el, aki normális, az nem fog ilyet mondani, és nem fog rajtad csámcsogni, eleve köti a titoktartás!
2022. júl. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

"családokat látok kint a rossz érzés és az önutálat gyötör. Ezért járok ki csak este. Szerintetek ez jó hogy nem megyek ki, vagy rossz?"


Nem, ez önbecsapás. Olyan, mintha rajzolnák a pincém falára egy ablakot, és nem venném észre, hogy valójában ugyanúgy csak egy sötét kis szoba az egész, egy rajzzal a falán. Hogy már sosem leszel boldog, az is önbecsapás.

Hogy ne verd át magad, olyannak lásd a világot, amilyen, és abban tudd kiélvezni az örömöket, élni az életedet, egy jó pszichológus segíthet.

Csak meg kell találni. És akarni, és elhinni.

Sok sikert!

2022. júl. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
94%

Elötted az élet. Meg kell találnad azt ami motivál. Kezdj el sportolni, az termeli a boldogsághormonokat (úszás, futás, minden második nap 1 óra).

Nyár van, menj el önkénteskedni. Rengeteg helyen kell a segitség és nagyon jó lesz amikor hasznosnak érzed magad és egy csapat részese leszel jó fej emberekkel akik szintén segiteni akarnak (vöröskereszt, stb.nézz utána).


Sulit mindenképp fejezd be, még azért is. Ha elmúltál 18 átmehetsz esti tagozatra. Ott nem kell mindennap bejárni. De mindenképp érettségizz le. Már sok évet belefeccöltél, ne a másik idióta osztálytársak miatt hagyd abba. Azokból úgyse lesz semmi mert annyi agyuk van...


Sok sikert!

2022. júl. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!