Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szemüveg nélkül félek a...

Szemüveg nélkül félek a vízben, hogy győzzem le ?

Figyelt kérdés

Szemüveges vagyok (-2.5 távollátó) 14-5 éves korom óta.

Tudok úszni szemüvegben, vagy ha búvárszemüveget veszek fel, a lényeg az hogy egy pillanatra se legyen homályosabb a látásom, vagy ne kerüljön víz a szemembe mert akkor leblokkolok, félek és azonnal ki akarok jönni a vízből.

Ez egyébként vízszinttől független, már egy térdig érő medencében is ez van, sőt még ha mosom az arcom akkor is rám jön ez a fura érzés.


Már korai gyerekkoromban (10 év körül) is éreztem ezt, de történt egy dolog ami véglegesen megszilárdította ezt az érzést.


Gyerekkoromban kint voltunk rokonokkal a strandon, tudni kell hogy falusi vagyok így ez volt az első alkalom mikor láttam rendes medencét.

A lényeg az, hogy valamiért elestem a hasamig érő vízben, és leblokkoltam (akkor elsőnek) fuldokoltam, arra nem emlékszem ki hozott ki, teljesen kiesett az a rész, valószínűleg egy pánikroham szerűség volt.


Más volt már hasonló helyzetben ? Mi segített ?


2022. júl. 14. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Rakj kontaklencsét, vannak az egyszer használatosak. Ismerősöm míg szemüveges volt , és mikor évente mentek tengerpartra, akkor mindig ilyet használt. Mondjuk nagyon rossz volt a szeme, nem is látott volna nélküle. Úszni meg akart
2022. júl. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1


Jó ötlet, de nem értek annyira a konkatklencsékez, de ha jól tudom azt ha víz éri az nem jó, kimozdulhat a helyéről stb, ez igaz ?

2022. júl. 14. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, kieshet... Nekem -7es a szemem, soha nem úszhatok rendesen, meg ugrálhatok csak úgy vízbe, pedig minden vágyam, hiába nem tudok úszni... Esetleg tényleg egy nagyon nagyon jól záró úszószemüveg, de az is milyen már, hogy másokon meg nincs semmi... :( bár látom, neked azzal is problémák vannak, nem is csoda, nekem is volt már, hogy aláment a víz, és bele a kontaktlencsés szemembe, bá szerencsére nem estek ki.
2022. júl. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3


Úszáshoz, és ugráláshoz bevált a nagyméretű búvárszemüveg, de szerintem az egy vízi parkban nem vehetném fel, igazából ezért tettem fel a kérdést, jó lenne elmenni egy ilyen csúszdás helyre.


Még középiskolás koromban elment egy ilyen nagy búvárszemüveg, és alatta a rendes szemüvegem, de 30hoz közel lehet hüly.ének néznének :D :D

2022. júl. 14. 15:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!