Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minek a következményeként...

Minek a következményeként alakul ki ilyen jellegű szazdizmus valakinél?

Figyelt kérdés

Az elje provokatív, tudom, de kérlek olvasd végig, mert engem is bánt ez a tulajdonságom.


A szadizmus alatt azt értem, hogy boldoggá tesz, ha az embereken látom hogy kétségbeesetten, vergődnek az életben, kilátástalan a helyzetük. Legszívesebben még hergelném is őket, vagy még nyomorúságosabbá tenném a helyzetüket, amíg öngyilkosok nem lesznek. De ilyet a valóságban sose tennék meg, sőt erős bűntudatom is van a dolog miatt, amellett, hogy próbálom elnyomni az érzést, kompenzálni is próbálok azzal, hogy mindig segítőkész vagyok, mert különben nem tudnék tükörbe nézni.



2022. júl. 14. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Téged nem ért gyerekként valami traumatikus élmény? Akkor szokott ez - és még sok minden más - kialakulni.

Arra gondoltál már hogy szakemberhez járj? Még az is lehet hogy eltemette az agyad a traumát és nem is tudsz róla hogy milyen durva dolog történt veled kicsiként, de bizonyos módszerekkel ezeket a felszínre tudja hozni szakember.

2022. júl. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Amíg csak fantáziálgatás, és megvan a helye annak, hol tudod kiélni, addig nem kell miatta bűntudatot érezni szerintem, mert az megint ugyanúgy okozhat mentális bajokat. Gondolatok miatt ne legyen bűntudatod szerintem.

Több embernek vannak sötét gondolatai meg fantáziái, mind amennyi bevallja. Ha nem bántasz senkit, nincs semmi gond.

ápr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!