Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aspergeresek/autisták, van...

Aspergeresek/autisták, van valami módszeretek, hogy ne tudjanak felhasználni a többi ember ellen?

Figyelt kérdés
Nekem gondot okoz amikor észreveszik a hiányosságaimat, olyan helyzetbe hoznak, hogy elrontok maguktól értetődő dolgokat és akkor kezdődik a szöveg, hogy “ezek ilyenek” meg “mindig ezt csináljak”, stb... pedig nem vagyok értelmi fogyatékos, tudom, hogy egyáltalán nem gyakoriak azok a hibák amiket elkövetek, csak az arra hajlamosaknál hivatkozási alapnak pont jók. Senkinek nem óhajtok a hasznos idiótája lenni mert maximálisan felfogom, hogy ezzel a többi tisztességes embernek ártok, ezért szeretnék fejlődni, csak ugye 18 év felettieknek nincsen semmi ilyen irányú fejlesztés.

2022. júl. 15. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Kezdjuk ott hogy minek tudja bárki hogy autista vagy? (Ok, a család meg érthető, de az írásod alapján úgy vélem nem róluk beszélsz.)

Kettes számú szabály: maszkolj, maszkolj, maszkolj. Ha gáz már a melohely keress újat.

2022. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tényleg próbálok ezerrel maszkolni, kb. abból áll az életem de sajnos vannak helyzetek amikor nem sikerül és valami részletnél rendszerint kibukik a “furcsaságom”. A családom elfogad, ellenben munkahelyen, boltban, közlekedésnél, hivatalokban, egyéb olyan helyeken ahol nem csak tiszta szándékú emberek vannak jelen hamar gondom támad. Természetesen nem mondom senkinek a problémámat, észreveszik maguktól ha az ember egy kicsit más, és próbálkoznak. Esetemben sikerrel járnak. Neurotipikus emberekkel is rendszeresen próbálkoznak de ők hamar helyreteszik őket, nekem viszont az a rész se megy, többnyire nem jövök rá mit kellene mondani az adott szituációban és az csak még jobban azt az üzenetet közvetíti, hogy találtak egy “hasznos hülyét”.
2022. júl. 15. 16:12
 3/6 A kérdező kommentje:
Akár privátban is szívesen fogadok bevált tanácsokat, ha van valakinek és megosztaná. Sajnos ez az állapot a gondolkodás sablonosságával jár, ezért van, hogy sokszor nem jövünk rá magunktól a megfelelő helyzetmegoldásokra segítség nélkül.
2022. júl. 15. 17:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd nekem vannak szociális problémáim. Elég komolyak sajnos. De nem érnek és nem ertek rendszeresen atrocitások nyilvános helyeken, szóval igazán nem tudom, hogy lehet az hogy téged folyton kiszurnak.

Ne nézz másokra, ne szólj senkihez, mindig nyomkodd a telód, vagy olvass könyvet.

Hosszútávon költozz el a városból, járj autóval, vallalj homeoffice munkát.

Bocs ha lehangoló vagyok de a sokféle szituációra nincs egy varazsutes megoldás, csak az hogy elkeruld ezeket.

2022. júl. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem vagy lehangoló, köszönöm szépen a választ. Küldtem zöldet. A rokonok is azt javasolják ne menjek emberek közé, mindent intézzek otthonról, csak ezt hosszú távon nem érzem túl jó megoldásnak. Az önfejlesztést jó lehetőségnek tartom. Egyébként viszonylag alacsony és elég vékony nő vagyok, valószínűleg az alkat is befolyásolja a kötekedési kedvet.
2022. júl. 15. 19:09
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is nő vagyok és az átlagos alacsony szélén, és mindig is úgy éreztem pont ezért kevésbé vagyok kitéve az atrocitasoknak.

A fapofa, mások tekintetenek kerülése meg a szatirokat is simán eltantoritja.

Hát nem tudom létezik e valódi direkt onfejlesztes. Mindenki beszél róla, de meg nem hallottam első kézből senkit akin segített volna akármilyen pszichos terápia tartósan.

2022. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!