Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondolnátok valakiről aki...

Mit gondolnátok valakiről aki a mentális betegsége miatt ott kellett hagyja a sulit?

Figyelt kérdés
Tervezi befejezni de még mindig nincs jól, nagyon depressziós. Elítélendő ha valaki emiatt ott hagyta a sulit?

2022. júl. 16. 11:15
 1/10 A kérdező kommentje:
betegségei* mert szociális szorongással is küzd
2022. júl. 16. 11:15
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Ott kellett hagyja vagy ő döntött úgy, hogy ott hagyja?


Mert a leírás alapján úgy értelmezem, hogy ő döntött így.


Akárhogy is, ha neki ez megfelel, és idő kell, hogy összeszedje magát, hát tegye.

2022. júl. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ő döntött így mert egyszerűen már nem bírta és már öngyilkosságon gondolkozott
2022. júl. 16. 12:27
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

Szociális szorongassal nem jó ötlet elzárkozni és csökkenteni a tarsas kapcsolatok számát mert egyre rosszabb lesz.

Nem derül ki miert akart öngyilkos lenni. Ha utálta amit tanul akkor jó hogy abbahagyta mert úgy nincs értelme. De ha mas volt az ok akkor még a suli elvégzésenek célja is elvész így még nehezebb lesz. El nem ítélek senkit csak szerintem nem volt jó ötlet. Kezeltesse magat ha így döntött és menjen vissza minél előbb ha nem az volt az ok hogy nem érdekli a szak amit tanult

2022. júl. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

Különösebben semmit nem gondolnék róla, nem az én dolgom, rengetegen döntenek úgy, hogy ilyen olyan okból sulit váltanak/inkább dolgoznak stb...arról nem is beszélve, hogy . De elítélni biztosan nem ítélném el ezért, és lenézni sem nézném le, inkább becsülendő, hogy tudja hogy hol van a tűréshatára, tisztában van a korlátaival. A depresszió nem játék, és mindennél fontosabb az egészség. Arról nem is beszélve, hogy így boldog sem volt, akkor miért kínozná magát az öngyilkosságig?

Ha meg idővel jobban lesz, folytathatja, ha továbbra is ez a célja.

2022. júl. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
5. Azért én úgy sejtem, hogy aki nem képes bejárni mentális okokból egy iskolába az dolgozni sem lesz képes bejárni. Remélem nem fog berendezkedni erre az életre mert az az életképtelenséggel egyenlő. Remélem keres terapeutát meg ha szükséges pszichiátert és tudja majd folytatni az életét. Mert ha csak az a koncepció hogx abbahagyja a sulit és otthon szenved hátha jobb lesz. Az nem lesz megoldás.
2022. júl. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Igen, elítélendő. Ha pedig felnőtt korában is ezt fogja előadni az illető, akkor soha nem fog magának munkát találni és élete végéig nyomoroghat majd rokkantnyugdíjból, ami még a minimálbérnél is kevesebb.

Nekem bipoláris zavarom van. Akármennyire depressziós voltam, mindig betakarodtam az iskolába és mindig jeles vagy kitűnő tanuló voltam. Szégyen ennyi miatt ellógni a kötelességeink elől, ráadásul az otthon döglés még tovább ront a mentális betegségeken. Sok embernek vannak problémái, de a normálisabbak így is dolgoznak, vagy tanulnak.

2022. júl. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Azért valahol az utolsónak igaza van ám. Nem lehet minden előlegfutamodni. Ha otthagyta azert hogy egy intenzív kezelésen vegyen reszt és tidja folytatni egeszségesen az életét akkor oké. Ez így egy logikus döntés. De ha feladta akkor mi lesz később. Egyenes út az előző hozzászólásban megfogalmazott jövőképhez. Nekem ptsdm van, pánikbetef vagyok és generikus szorongassal élek. Remek lenne itthon heverészni de engem nem tart el senki. Végig csináltam így egy főiskolát ráadásul vidékre kellett hajnalban lejárni. Nagyon kemény volt de kitűnőre végeztem. És járok dolgozni minden nap pedig sokszor az is nagyon nehéz.
2022. júl. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
én megértem a problémát, és együttérzek. De szeretném bíztatni, hogy keresni kell a megoldást, ami lehet, hogy gyógyszeres.
2022. júl. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
95%
Milyen szakról van szó? Mert szerintem nem mindegy hogy pl. egy orvosiról van-e szó,ami valóban nem való mindnekinek, gondolok itt főleg a mentalis betegséggel kuzdokre, hiszen a folyamatos emberfeletti hajtás az alapból stabil embereket is rendkívül megviseli.
2022. júl. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!