Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek az állandó szorong...

Mit tehetek az állandó szorongás ellen?

Figyelt kérdés

Elegem van már ebből a bizonytalanságból. Kezdődött a koronavírussal, aztán folytatódott az áremelkedésekkel, utána jött a háború, ami akár világháborúvá is fajulhat, oroszok elzárhatják a gázt, az pedig a munkahelyem elvesztésével járhat, mivel nagyon sok gázt használunk, és anélkül megállna az élet. Most a rezsim is kb. megduplázódik az élelmiszer árakkal együtt. Abba már bele se merek gondolni, hogy mi lesz, ha az üzemanyagot is piaci áron kell majd megvenni. A kis megtakarításom is folyamatosan veszít az értékéből a magas infláció miatt.

Megszenvedtem a Bokros-csomagot, a 2008-as válságot, padlóra küldött a svájci frank hitel, és 1-2 éve jutottam el odáig, hogy normális életszínvonalon élek, és valamennyit félre is tudtam tenni.

Már a hobbimról is lemondtam. Év elején terveztem, hogy tavaszal veszek egy új motorkerékpárt, de amíg nem normalizálódik a helyzet, addig nem merek venni. Attól tartok, hogy ez pár évig nem fog megtörténni.

Az életem már csak a munkából áll és jövőtől való félelemből. Nagyon pesszimista vagyok. Úgy gondolom, hogy ez még csak a kezdet, és lesz ez még sokkal rosszabb is. 50 éves elmúltam, már nehéz lenne új munkahelyet találni. Még 13 évet kellene dolgoznom nyugdíjig, ha nem emelik meg 1-2 évvel a korhatárt. Már abban sem hiszek, hogy kapunk nyugdíjat, mert már 24 óra alatt azt is eltörölhetik egy törvénnyel.

Ti hogy védekeztek a szorongás ellen? Hogy tudjátok nyugodtan élni az életet?


2022. júl. 17. 08:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Én elmentem orvoshoz és szedem szorgalmasan, amit felírt.
2022. júl. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Manócska1 ***** válasza:
én alapból,ill. 13 éves korom óta nyugtatókon élek sajnos,de sokszor rámtör mostanában a szuorongás,el kell viselni. ha neked nehezen megy,javaslom próbálj szedni nyugtatót. vannak növényi alapanyagokból is
2022. júl. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Arra érdemes gondolni, hogy az emberiség életében mindig voltak nagyon nagy válságok. Háborúk, éhínségek, természeti katasztrófák, tatárjárás, pestis, stb. Gondolj bele, hogy az 1800-as évek közepe táján Írországban mennyi ember halt éhen. [link] .


Az emberek nagyon kicsivel is el tudnak lenni. Elég, ha van vmi minimális ennivaló, tiszta víz, vmi munka és ki tudják fizetni a rezsit.


Én már nagyon régóta úgy élek, hogy a hónap végén nem tudom, hogy be tudom-e fizetni a rezsit és/vagy tudok-e ennivalót venni. Kibírom, mert muszáj. Beleszoktam, beletörődtem, beletörtem. Nincs semmi értékem, félretett pénzem. Így élni nemhogy nem borzasztó, hanem elfogadható, elviselhető. Hozzáteszem, hogy vannak családtagjaim, tőlük tudok (és szoktam is) pénzt kölcsönkérni, ha már nagyon muszáj.


Próbálj meg egyszerű dolgokat élvezni. Egy pohár vizet, ha szomjas vagy. Egy tál jó ételt, ha éhes vagy. Egy jó filmet, ami megnevettet. Egy jó beszélgetést valakivel, akit szeretsz.


Van barátod, családod, társad?

2022. júl. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!