Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Új munkahelyi félelem elmúlik...

Új munkahelyi félelem elmúlik ha folyamatosan bejárok dolgozni?

Figyelt kérdés
Kihagytam pár évet mentális gondok miatt és most kezdek ismét dolgozni új helyen ahova meglepően könnyen sikerült bejutom és hamar kezdek de elöntött a pánik, a félelem, szorongás pedig ahogy elmentem munka megbeszélésre az olyan könnyedén ment (előtte azért pár percig ültem egy padon és hezitáltam hogy bemenjek e vagy nem de erőt vettem és bementem, egyáltalán nem volt szörnyű, csak a fejemben 100x rossz). Hogy lehetne az első napok iránti félelmet leküzdeni? Vagy ez csak úgy megy hogy ha hozzáaszokok a bejáráshoz, és a folyamatos dolgozáshoz? Sajnos emberekkel kapcsolatos munka de talán menni fog viszont kicsit még van szociális szorongásom, hogy ne pánikoljak munka alatt? Bár inkább munka előtt szokott ez a pánik jönni, közben elmúlik és a végén szinte könnyebülést érzek hogy skerült...Sajnos mindent 100x túlgondolok, és minden félelem felnagyobbodik ez által kevésbé látom a realtást pedig amúgy az mindig pont az ellenkezője szokott lenni, egyáltalán nem mindig olyan rossz a szituáció, de mégis tartok. 24L vagyok..

2022. júl. 18. 00:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Hasonlóan voltam én is, rettegtem az első munkanapom előtt csak én diákmunkán, de komoly munka ahol jelenleg is vagyok és azt csinálom amit a teljes állásban lévők. Konkrétan ott áltam az épület előtt, hogy bemenjek-e és nagyon panikoltam, végül bementem. Én is ilyen szorongós vagyok de ennyire nem, nem ártana felkeresned egyébként egy szakembert aki gyógyszer nélkül segít ezen neked. Ez mellett nekem úgy lett jobb, hogy napról napra oldódtam fel, szoktam hozzá a környezethez, az emberekhez stb.
2022. júl. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok, én is nagyon tartok az emberektől, mocskosul antiszociális vagyok meg minden és könnyen megszoktam, hogy napi 500 ember is megfordult körülottem (lidlben vagyok diák)
2022. júl. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Most még nem ismersz ott senkit, még ismeretlen a hely, nem tudod hogy fognak ott menni a dolgok. El is szoktál ettől. Teljesen természetes hogy félsz. Ne ilyedj meg ettől az érzéstől. 1-2 hét alatt megismered a közeget, a munkatársakat és már otthonosan fogod magad érezni. Adj időt magadnak. El fog múlni csak a kezdet nehéz. Azt hiszem ezt az érzést és kezdeti izgalmat nem lehet megúszni. De gondolj arra, hogy minden nappal jobb lesz. Amit ajanlani tudok, hogy aludj többet az elején ha meg tudod oldani. Az alvás gyógyító és nyugtató.
2022. júl. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%
Nyugi, mindenki így van az első héten. Új környezet, új kihívás, új emberek. Ez nem betegség, ez egy természetes reakció. Esetleg ihatsz citromfű teát, vagy ilyen sedacur forte növényi nyugtató. Az kicsit oldja a szorongást.
2022. júl. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!