Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok idegesebb,ha...

Miért vagyok idegesebb,ha nyugtatót szedek?

Figyelt kérdés

Hétfőn kezdtem el rivotrilt szedni,és egyszerűen annyira ideges ingerült, feszült vagyok,hogy a családom is kerülöm,bent fekszem a vendég szobába ,de nem múlik az idegesség.


Másfél szemet szedek a felesből.


Ezek kezdeti mellékhatások?


Vagy mi lehet ez ?


Pont az idegesség miatt írta ki a doki ,és olyan szinten ideges vagyok hogy holnapra beteget jelentettem.


Másnak is van ilyen ?


Vagy csak velem cseszik ki az élet ?



2022. júl. 22. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Mert az méreg .
2022. júl. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%

Vagy túl kivsi az adag, vagy erre a gyógyszerre idegességel reagál a szervezeted. Lehet, hogy Xanax/Frontin, esetleg Atarax segítene. Atarax nem okoz függőséget, de gyengébb.


Pregabalin is számításba jöhet, de eléggé drága. 4 ezer Ft körül van 1 dobozzal. Frontin/Rivónál kevésbé okoz függőséget.


Frontint szedek, de már fokozatosan csökkentem. El fogom hagyni.


Pregabalin állandó gyógyszerem lesz. Atarax mellé kiegészítésnek.


Antidepim olyan, ami csak depire való. Ez az egyik ritka antidepi, ami szorongásra nem írható, csak depire..


Kis adag antipszichotikumot is szedek, ezt bipolos pörgésre és ebből eredő alvászavarra. Ennek is van nyugtató hatása.


Jelezd az orvosnak, hogy nem hat a Rivotril, van bőven más gyógyszer, ami hatásos lehet.


Addig próbálj kocogni, vagy sprintelni kifulladásig, majd sétálni, újból sprintelni. Természetben sétálás is jót tehet.


Ha a nyugtatók nem válnak be,számításba jöhet Spitomin szedése vagy antidepresszáns, esezleg ezek kombinációja, de ezek a szerek csak hetek alatt hatnak (nekem szorongásra egyik sem hatott). Az antidepi a szedés kezdetén fokozhatja a feszültséget.

2022. júl. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2 köszönöm a válaszod,sokat segítettél.

0,75mg szedek tehát nem kicsi az adag kezdésnek (szerintem)

Közben beszéltem egy ismerőssel,azt mondja neki is ez volt az első pár hétben.

Tartsak ki....

De beszélek az orvosommal,de csak hétfőtől rendel eddig szabin volt máig ,lehet kérek mást.

Nem normális ma is tiszta ideg vagyok ...és mintha pánik lenne rajtam .

Sosem éreztem ilyet még .

Kedvem sincs semmihez,csak feküdni.

2022. júl. 22. 11:25
 4/6 A kérdező kommentje:

1

Hidd el nem jókedvemből kezdtem el szedni 😞

2022. júl. 22. 11:35
 5/6 anonim ***** válasza:
14%

1-es

Nem tudom, hogy hol tetél szert gyógyszeres szaktudásra. Szerintem sehol.


Ha méreg lenne, kivonnák a forgalomból, nem írnák fel.


Méreg nem egyenlő azzal, hogy függőséget okoz, de ha lehet kerülni kell. Ha nem lehet kerülni, akkor érdemes szedni. Ezt orvosnak kell mérlegelni.


2-es voltam.


2 hónap alatt időt lehet nyerni ahhoz, hogy más módszer segítsen. Antidepi, terápia stb.

2022. júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
32%

Kedves Kérdező!


Lehetsz ideges a nyugtatótól, én egyszer próbáltam, azt mondtam soha többet.

Ennél még az idegesség is jobb.

2022. júl. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!