Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiások vagy...

Szociális fóbiások vagy elkerülő személyiségzavarosok,hogy élitek meg a betegséget ?

Figyelt kérdés
Valamelyikbe szenvedek az biztos. Nem merek önmagam lenni bizonyos társaságba és nem tudok felszabadult lenni ,mert szorongok. Annyira zavarba vagyok. Minden gondolatomat meggondolok,nehogy megbántsak senkit és mindenkinek meg akarok felelni. Aki hasonlóan van ,hogy éli ezt meg ? Van rá valami módszer ?
2022. júl. 22. 13:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%
Pszichoterápia segìthet.
2022. júl. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Leszarom. Mi mást tudnék tenni.
2022. júl. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én is probálom leszarni,mert nincs pénzem terápiára.
2022. júl. 26. 14:26
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

Egyébként ha belegondolok simán lehet hogy nem fóbias vagyok hanem csak egyedül érzem jó magam. Idegesítenek az emberek.

Sokkal jobb társaság egy könyv vagy egy kutya. Azoktól nincs fóbiám.

2022. júl. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%

1-es vagyok


Nekem majdnen teljesen elmúlt terápiától és gyógyszertől.

2022. júl. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
83%
Rettenetesen, mivel az életkörülményeinket tekintve rohadtul "nem engedhetném meg magamnak", hogy az legyek. Még önmagában a szociális szorongással, bénasággal nem is lenne probléma, de az hogy emellé még beleszülettem, belenőttem olyan életkörülményekbe ami aztán tényleg elviselhetetlenné teszi.
2022. aug. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
25%
6- mik azok az eletkorulmenyek amik ennyire borzasztova teszik?
2022. aug. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
Gyerekkoromban nagyon-nagyon megnehezítette a mindennapjaimat. Aztán fiatal felnőttként fel akartam adni az életem, mert egyszerűen elviselhetetlennek éltem meg és csak én voltam és a négy fal, még az utcára sem mertem lemenni. Aztán megismertem az önfejlesztést, a spiritualitást, a meditációt. Ezek után elkezdtem fejlődni és jobban érezni magam sokkal. Eljutottam egy olyan szintre, hogy nagyon sok tünetem enyhült és egy teljesen élhető életet élek már. Ugyanakkor teljesen nem tudtam legyőzni, mert mai napig kerülök helyzeteket, szorongok, menekülök. Viszont ma már a mentalitásom is olyan, hogy akkor is teljesen meg fogok ebből gyógyulni, s csak ezt tartom szem előtt. Nehéz, de ha ennyit tudtam fejlődni, akkor tudok többet is. :)
2022. aug. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szóról-szóra ugyanez a helyzet velem is, mint amit leírtál. Én is keresem rá a megoldást még, de ahogy telik az idő annál kevésbé érzek reményt ezzel kapcsolatban.
2022. aug. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez így még csírájában egész jól fejleszthető. A gond ott van már, amit 8-as is írt, én is így élem meg néha sajnos, mikor már fizikai rosszullétekkel jár ez. Kimész az utcára és szédülsz, pánikolsz, kalapál a szíved stb. na ez tényleg durván megkeseríti a mindennapokat.

Nekem az jött be, hogy ki kell kerülni a komfortzónából. Ha kerülsz bizonyos szitukat, sosem lesz jobb. Apránként kezdtem anno, nem kértem már páromat, hogy kísérjen el erre-arra. Mindig nálam van a telefonom, biztonság érzetet nyújt. Az is segít, ha belegondolok, hogy a kutyát nem érdekli, hogy mi van rajtam, mit csinálok, hogy nézek ki. Mindenki saját magával van elfoglalva. Ha bármi gond lenne, rosszul lennék, vagy valami, nem vagyok egyedül, ott vannak az emberek, ők is ugyanolyan emberek, mint te meg én, nem érhet baj. Plusz abba kell belegondolni, hogy ez csak a fejedben van. Ezek nem valós tünetek, az agyad produkálja. Körül kell nézni, "most mitől is félek..? Valami kerget? Veszélyben vagyok?" Rájössz, hogy nem, csak az agyad "szivat" téged. Mindfullnes nagyon jó erre pl, nézz utána, az is ezen alapszik. De mondom, én ezt inkább azokra írom, ami már tüneti gondokat okoz.

Ami neked van, az még nem biztos, fóbia. Lehet önbizalomhiány, félénkség, ehhez fejlesztened kell magad, kiismerned magat és rájönni, hogy valójában senki se több nálad, hogy így kéne érezd magad. Sportolás is nagyon sokat segít önbizalomban, vagy ha olyat csinálsz, amiben tehetséges vagy.

Remélem ezek segítenek valamit.

2022. nov. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!