Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magyarországon elfogadott...

Magyarországon elfogadott betegség a disszociatív személyiség, amikor több személyisége van az embernek?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy eléggé megoszlik a szakemberek véleménye erről a jelenségről a nagyvilágban. Valaki egyáltalán nem hisz benne orvosként sem.

2022. júl. 22. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom van -e rá példa, mert nagyon ritka.

Persze amit felkap a média és az adott kórképpel foglalkoznak, abból hajlamosabbak többet találni.

Biztos elfogadott, gondolom a DSM irányelveit, az abban leírtakat tekintik alapértelmezettnek, ami mentális betegséget abban leírnak, azt elfogadottnak tekintik biztosan.

Gondolom erről is van írás benne.

2022. júl. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van nálunk is, nem olyan régen olvastam egy csajról, aki ezzel a betegséggel küzd.
2022. júl. 22. 19:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Én csak arra utaltam, hogy nem olyan gyakori, nem szokványos.
2022. júl. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert kínozni kell ahhoz a gyereket, hogy kialakuljon nála, és ez nem mindennapi dolog. Olyan trauma kell érje, amiről sokaknak fogalmuk sincs, nem egyszerű bántalmazás következtében alakul ki. És bárkinél kialakulhat. Nemrég néztem egy dokumentumfilmet, ahol a mostohaapa kiközte, verte, megerőszakolta a fiát, és kialakult nála. A szakember mondta, hogy különböző személyiségekre szakad szét az ember elméje, hogy túlélje a bántalmazást, így alakul ki.
2022. júl. 22. 20:02
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
Van átmenet a borderline zavar és a disszoc között. Én kicsit a kettő között vagyok.
2022. júl. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Engem kiskorombam erzelmileg bantalmazott az Anyam. Ilyenkor 1-es szam 3. Szemelyben beszeltem magamrol. Egyszer annyira kiboritott, hogy visszautottem, de allitottam, hogy nem en hanem a masik enem volt. Magambafordulo, szomoru , almodozo gyerek voltam. Soha nem hevertem ki a fajdalmas szavakat. Nekem nem lett gyerekem. Senkivel nem tudtam odzinte kapcsolatot kiepiteni. Ez a masik szemely neha megjelenik. Olyankor beszelek magamban 2 kulon szemelyiseg. Vitatkozunk, tanacsot ad, megdorgal. Ez az en tortenetem.
2022. júl. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó: nagyon szomorú ami veled történt, az ilyen történetek mindig megviselnek. Különösen ha a jövőre is ilyen módon rányomja a bélyeget. :(

Amit átélsz néha, az nem disszociativitás, hanem egyfajta elképzelt, másik én, ami segít, amihez segítségért tudtál fordulni.

2022. júl. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%

Gyakori, hogy hanghallás formájában beszél az egyik én a másikkal, esetleg kisebb-nagyobb váltások vannak. Nem mindig a klasszikus tünetek vannak. Ezért írtam, hogy bordeline és disszoc között is lehet átmenet.


Nekem kríseknél jelenik meg hanghallás és nyugalomba "húz". Néha kisebb váltás van, ilyenkor a "hang" irányít.


Nekem pszichotikus tüneteim is voltak. Emlékezetkiesés, ami disszociatív tünet, de nem csak disszociatív/multiplex személyiségzavarnál van.


5-ös vagyok.


C-PTSD (komplex poszttraumás tavar) az egyik diagnózisom.

2022. júl. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nálam nem alakult ki semmiféle disszociatív viselkedés, pedig volt olyan, hogy szószerint kikötöttek egy karóhoz, mint egyesek a kutyákat szokták. Ezenkívül vesszővel vertek el itthon olykor, iskolában sokat bántottak, mert visszahúzódó voltam, plusz rájön minderre az is, hogy nem vagyok igazán vonzó kinézetű. Tényleg nagyon sokat bántottak szóban. Háromszor voltam már befeküdve pszichiátriára, depresszió, meg még 2 féle dolog miatt kezeltek, fejből nem tudom hirtelen a megnevezésüket. De még így sem lettem személyiségzavaros. Legalábbis nem úgy, hogy több személyiségem alakult volna ki.
2022. júl. 22. 21:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem a fèrjem ebben a betegsègben szenved.

Kèrdezz nyugodtan!

jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!