Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Játék és okostelefon függősége...

Játék és okostelefon függőséget lehet kezelni korlátozási módszerekkel, vagy a teljes elvonás örökre a megoldás hosszútávon?

Figyelt kérdés
2022. júl. 24. 22:40
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Korlátozást úgy értem, az illető élete végéig mondjuk napi 2 órát használja az eszközt pl.


Az elvonást pedig, hogy soha többé nem játszik okostelefonon vagy gépen, egy percet sem.

2022. júl. 24. 22:41
 2/19 anonim ***** válasza:
26%
Nem ajánlott, mert elvonási tünetek jelentkezhetnek. Lehetnek nagyon komolyak is.
2022. júl. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Teljesen lehetetlen eltiltani tőle. Már ha nem egy idős emberről van szó. Akinek nincs okostelefonja annak van gépe. Valamelyik kell. Munkához pl. De iskolához is. Ha magadról írsz, akkor gondolom meg tudod ezeket oldani. Másra viszont ne erőszakold rá.


A játék része más. Azt könnyebb megszüntetni, mert mást is lehet csinálni egy telefonon/gépen.

2022. júl. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem ugy értem egyik pillanatról a másikra.


Hanem lehetséges az, hogy pl egész életem végéig betartom, hogy csak 2 órát játszok naponta?


Nagyon komoly játékfüggő voltam. És nem tudok szabadulni. Most nem játszok semmit, és kínszenvedés.


De többen azt tanácsolták, a megoldás az, ha örökre elfelejtem, mert visszaesek.

2022. júl. 24. 22:50
 5/19 anonim ***** válasza:
Hátravinni, agyonlőni. Nyugi, csak vicc!
2022. júl. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ha nagyon elhatározod magad lehetséges. De ha belemerülsz pl: egy videóba akkor nehezebb megállni hogy ne folytasd, mert lejárt a 2 óra.


Új hobbit nem tudsz találni amihez nem kellenek elektronikus eszközök? Hátha elvonja a figyelmed. Csak ne szenvedésként éld meg.

2022. júl. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Szólj a szüleidnek, hogy vezessenek be szankció-csomagokat ellened!
2022. júl. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Felnőtt ember vagyok.
2022. júl. 24. 23:00
 9/19 anonim ***** válasza:
a 2 óra jónak tűnik. ha esetleg néha átléped akkor sincs semmi csak ne menjen a suli vagy a munka rovására és többnyire tartsd. nem kell átesni a ló túloldalára
2022. júl. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Próbáltam a visszaszámláló módszert, be is tartottam, de mégis nagyon rossz hangulatom volt egésznap....


Lehet a szégyenérzet, vagy cikiség magam előtt, nem tudom.


A lényeg, nem éreztem jól magam úgy, bár így sem nagyon....

2022. júl. 24. 23:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!