Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy napokig jó...

Normális, hogy napokig jó kedvem van, és kb. minden 5.-6.-on napon ilyen mély életkedvtelenség és depresszió vesz hatalmába?

Figyelt kérdés

Mikor jó kedvem van, akkor néha ilyen indokolatlan. Mitől lehet ez?

Tudom, ez a borderline egyik tünete, de attól nagyon távol állok.


2022. júl. 28. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez egy teljesen normális dolog, furcsa is lenne ha mindig jó kedved lenne.


Annyit tudok ajánlani, hogy olyankor próbáld meg elfoglalni magad, elterelni a figyelmedet.

2022. júl. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
45%
Nem feltétlenül a Borderline az egyetlen ilyen hangulati zavar. Sőt ott a nagyon sokféle tüneten van a hangsúly. Szerintem sokkal inkább ciklotímiára kellene gyanakodni (de ezt maximum egy psziciáter vagy egy klinikai szakpszichológus tudná biztosra megmondani). Ennek van súlyosabb esete is, a bipoláris zavar, ahol sokkal erősebb a váltás. Viszont amit írtál az alapján az előbbinek érdemes utánanézni, esetleg ha azt érzed kezd romlani, mindenképp keress fel szakértőt, mert ma már nagyon jó kezelések vannak rá. Viszont ha ez még nem súlyos, lehet az alvással, étkezéssel, biztonságérzettel kapcsolatban adnak majd tanácsokat, hogy kiegyensúlyozottabban tudj élni. Szóval szerintem kicsit nézz utána, és ha már nem oké mindenképp szakértőt keress.
2022. júl. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!