Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudok megszabadulni az...

Hogyan tudok megszabadulni az orvosi vizsgálatok okozta izgulástól?

Figyelt kérdés

Már kisgyerek korom óta mindig izgulok az orvosi vizsgálatok alatt. Mindig felmegy a pulzusom 120/perc, és a vérnyomásom 150/80 körülre, főleg ha a szívemet, vagy a vérnyomásomat vizsgálják, pedig tudom, hogy mi fog történni, és nem emlékszem, hogy valaha bármi rossz is történt volna velem bármelyik orvosnál. Ezzel az a legnagyobb problémám, hogy van alap szívbetegségem, és a kardiológián mindig magas a pulzus és a vérnyomás. Már többször volt rajtam 24 órás EKG, vérnyomásmérő, a gyermekkardiológus pedig állandóan azon gondolkodott, hogy írjon-e fel rá béta-blokkolót, vagy műtéttel megszüntethető-e az oka. Minden kardiológiai papíromra rá is van írva, hogy "magas pulzus, valószínűleg pszcihés állapota miatt (izgul?)", de igazából soha nem mondta, hogy ezzel kezdeni kellene valamit.

Nemrég töltöttem a 18-at most utalt át a felnőttkardiológiára a gyerekorvos, és jó lenne, ha nem kellene magyarázkodnom neki is, hogy nálam szinte már rutinvizsgálat a vérnyomásmérés, és a holterezés, de soha nem találtak semmit, csak azért magas minden, mert izgulok.


Szerintetek ezzel pszichiátriára kellene menni, vagy vannak olyan technikák, amivel lehet ezen segíteni?


2022. júl. 31. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit nem lehet tenni. Nálam is ugyanez van, ha orvos méri a vérnyomásom akkor mindig 150-160, otthon meg normális.
2022. júl. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Olyan kérdésem lenne még, hogy ez mennyire nehezítheti meg a vizsgálatokat? Mármint a 120 körüli pulzus, erős szívdobogással okozhat olyan állapotot, ami miatt nehezebb észrevenni valamilyen szívproblémát?

Csak azért kérdezem, mert a kardiológus többször nézte az ultrahangon, hogy van-e probléma, aztán azt mondta, hogy ha nincs tünet, akkor egyenlőre nem kell vele csinálni semmit.

2022. júl. 31. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is fehérköpeny szindrómám van. :)

Akkor volt igazán gáz, mikor babát vártam és nem hitték el, hogy nem vagyok magasvérnyomásos "amúgy". De így öregkoromra már normalizálódott, megszoktam - mivel 3 gyerekkel milliárdszor mérik. Sztem hosszútávon nálad is ez lesz.

Addig meg érdemes esetleg otthonra beszerezni mérőt és készíteni vérnyomásnaplót - nálam ennek vezetése miatt hitték el végül, h minden oké, volt szívultrahang, terheléses, minden, korábban.

2022. júl. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szolovjov ***** válasza:
Én találtam rá egy módszert. Vizsgálat előtt egy szem xanax. Bevált.
2022. júl. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A vérnyomásomat rendszeresen mérem, orvosi tanácsra minden kardiológiai vizsgálat előtt legalább 1 hétig napi háromszor mérem, és fel is jegyzem. Ezeket az orvosnak oda is adta, ő pedig mindig átnézte. Az utolsó papíromon már az is rajta van, hogy otthoni vérnyomásmérés alapján elváltozás nem igazolható. Szóval a gyerekkardiológus pontosan tisztában van vele, csak most kerülök új orvosokhoz, a múltkor már a háziorvos is megjegyezte, hogy magas a vérnyomás, és a pulzus, ezt említeni kellene a kardiológián. Neki is elmondtam, hogy mi van, de csak akkor törődött bele, amikor látta a kardiológia leleteket. Igazából ő sem mondta, hogy ezzel kezdeni kell valamit.

Igazából ők jó szándékból csinálják, mert inkább vizsgáljanak ki, és ne legyen probléma, minthogy valamit ne vegyenek észre, de engem az is stresszel, hogy különböző vizsgálatokra kell járni még pluszban miatta.

2022. júl. 31. 20:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!