Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy fogalmazzam meg ezt a...

Hogy fogalmazzam meg ezt a kérést/kérdést, hogy ne legyen fura vagy kellemetlen? Vagy ez mindenképpen fura kérés? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Röviden van egy problémám, rettegek a férfiaktól és a fiúk/férfiak érintésétől és újabban a mélyebb hangú férfiak hangjától is remgek/hányingerem van.

A nyár alatt még rosszabb lett ez a fóbiám mint volt és egyre gyakrabban kapok pánikrohamot is az érintkezéstől, vagy akár csak az érintés gondolatától is. (Ez az oka annak is, hogy most ébren vagyok, a pánikroham mondjuk már rég elmúlt, de még mindig remegek)


És van egy fiú barátom, akivel mostanában elég ritkán találkozunk, de egészen 3 éves korunk óta jóban vagyunk, talán ez az oka annak, hogy az ő érintésével teljesen rendben vagyok. A találkozásokon mindig megbeszéljük, hogy majd gyakrabban találkozunk, de eddig ez sose jött össze, és csak a szülinapomon szoktunk találkozni. (Az ikertestvére egyébként a legjobb barátnőm.) És a segítségét szeretném kérni. Ez alatt nem értek semmi furát, csak találkozni szeretnék vele (hármasban, az ikertestvérével együtt) és esetleg a sima beszélgetés mellett valami kézfogást vagy ilyesmit megpróbálni, vagy valami, mert azt biztos, hogy nem fogom tudni megúszni a jövőben, ha nem akarom, hogy bunkónak tartsanak.


De igazából, ha ez nagyon fura lenne, akkor már egy sima találkozás is úgy érzem, hogy segítene egy kicsit szoktatni magam a fiúk közelségéhez meg ilyenek és egyébként is jól szoktunk szórakozni, szóval annyira talán nem fura.

De őszintén eléggé félek megkérdezni. Mármint lehet, hogy csak kedves akart lenni, azzal hogy gyakrabban akar találkozni.

Meg azt se akarom, hogy azt gondolja, hogy csak azért szeretnék vele találkozni, hogy enyhítsem/megtanuljam kezelni a fóbiámat, mert bár ez egy elég fontos dolog nekem, egyébként is szeretnék találkozni vele.

Meg még sorolhatnám a félelmeimet ezzel kapcsolatban, de már ígyis nagyon hosszú ez a kérdés.

17L


(Aki pszichológushoz akarna küldeni: iskolapszichológushoz járok iskolaidőben, illetve még egy helyre fogok járni nemsokára, egy másik probléma miatt.)



2022. aug. 2. 01:44
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Mi a másik probléma? Lehet, hogy összefügg.

Igen. Ha igaz a történet, akkor pszichiáter.

2022. aug. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valószínűleg legalább enyhén autista vagyok. A diagnózis még nincs meg, de aki diagnoztizál(ni fog), úgy köszönt el az utolsó alkalomnál, hogy majd vár fejlesztésre, a szülővel való konzultáció után.
2022. aug. 2. 02:00
 3/7 anonim ***** válasza:
7%
Én a vékonyhangú lànyok hangját nem bírom. Na és? Attól még ki kell bírni.
2022. aug. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egyébként az iskolapszichológus azt mondta (még tanév végén), hogyha szeptemberig nem javul, akkor ezzel kapcsolatban is továbbküldd valahova, mint ahogy az autizmus gyanújával tette.


Hozzájön a dologhoz az is, hogy ~10 éves korom előttről nem nagyon vannak emlékeim (szinte csak olyan dolgok amiket emlegettünk utána vagy sorozatosan történtek és nem maradtak abba akkoriban).

9 éves voltam amikor édesapám meghalt, a halála napja elég erősen bennem van, minden mással ellentétben.

Az iskolapszichológus szerint valami történt amire nem emlékszem, és az váltja ki ezt a fóbiát. De az is lehet, hogy csak az apám halála miatti sokk váltotta ki azt, hogy nincsenek valódi emlékeim azelőttről.

2022. aug. 2. 02:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Panik az csak hormon: adrenalin es cortisol. Sporttal nagyon sokat lehet javitani a a panikbetegek allapotan: heti 3x sport, futas/uszas, a lenyeg hogy kardio legyen.


Szerintem osszefugg apukad halalaval. Mindenkepp. Jo kapcsolatotok volt? Lehet hogy sokkolt a halala, lehet hogy ugy bant veled ahogy nem kene? Hozzadnyult szexualis modon? Lehet ezert a reakcio es lehet ezert nem emlekszel, az agyad osztonosen vedni akar a rossz emlekektol.

2022. aug. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon jó kapcsolatom volt apukámmal, a halálát évekig nem tudtam feldolgozni, ~13 évesen még öngyilkossági gondolataim is voltak miatta. (Anya akkor kezdett el újra ismerkedni és ez teljesen kikészített, akkor volt az a pont amikor kezdtem felfogni, hogy ez nem csak egy rossz álom)


Persze teljesen nem kizárható, de erősen kétlem, hogy szexuális módon valaha hozzámnyúlt volna.

2022. aug. 2. 09:50
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkorvaloszinuleg trauma aminek a tunetei igy nyilvanulnak meg.
2022. aug. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!