Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fáj a lelkem. Van rá valami...

Fáj a lelkem. Van rá valami "fájdalom csillapító?" Mi az ami segíthetne?

Figyelt kérdés
2022. aug. 4. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Szeretet, hála, megbocsátás, család, barátok.
2022. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
"Mi a lélek? Van bennünk valami, ami nem anyag. Egyszer egy iskolába bejött egy ellenőr, és vizsgáztatta a gyermekeket. Amikor azok a beszélgetés folyamán azt mondták, hogy az ember testből és lélekből áll, az ellenőr azt mondta: csak teste van az embernek, lélek nincs. Erre a tanár elkezdte kérdezgetni az egyik gyereket, akinek az édesanyja azelőtt két héttel halt meg, az édesanyja felől. A gyermek végül is sírva fakadt. Akkor azt kérdezte a tanító az ellenőrtől: Most ennek a gyermeknek mije fáj, hogy sír? Megvertem talán? Fáj a teste? Az ellenőrnek be kellett ismernie, hogy a lelke fáj. Nemcsak testi fájdalmaink vannak, hanem vannak lelki fájdalmaink is. A bánat, szomorúság, gyász, lelkiismeretfurdalás mind fájdalom. Ha megvágom az ujjamat, akkor a testem fáj, de ha csalódtam valakiben, vagy megbántottak, akkor a lelkem fáj. Ami fáj, az pedig van. Innen is tudjuk, hogy van lelkünk, mert néha fájni szokott. A lélek nem anyag, nem test, valami egészen más. Tulajdonsága a szeretet, a gyűlölet, a bánat, a reménység. Lehet ezt mérni kilóval, hosszmértékkel, űrmértékkel? Nem lehet. Mégis létezik. "
2022. aug. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Pl. megvigasztalhat ha a lélek halhatatlanságáról szóló érvelést olvasol.

Platón: Phaidón.

További vigasztaló olvasmányokat már nem merek írni, mert lepontoznak, mert a lelket állítólag csak pszichológus gyógyíthatja, vallás/Isten nem.

2022. aug. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%
ölelés
2022. aug. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!