Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én lehettem büdös vagy beképze...

Én lehettem büdös vagy beképzelem ezeket?

Figyelt kérdés

Ma mentem valamerre de sajnos csak pár megállót tudtam utazni, mert közben elkapott a szorongás hogy büdös vagyok (sajnos ez elég régóta ilyen fóbia). Egy pasi aki épp hátra fele ülésben ült, idő után másik ülésbe ült és kinyitotta az ablakot, többször hátra nézett felém, később egy idős néni szállt fel majd pár perc múlva konkrétan szemembe nézett ahogy hátra fordult és ő a hátsó 4-es székben volt míg én leghátul a 3-asban ahova csak úgy nem szoktak felfigyelni. Még az volt a fejemben hogy ide szeretne ülni de idős nénik azért nem szoktak annyira hátra ülni..3x hátra nézett és ekkor nyomtam meg a jelzőt és leszálltam, majd vissza busszal mentem pár megállót de ott érdekes nem volt gond max hogy egy mellettem ülő férfi párszor nézett. De 4 megállóval hátrébb leszálltam mert nem bírtam de pechemre mindenhol tömeg volt hiába próbáltam csendes utcákban sétálni. Ahogy hazaértem, megszagoltam mindenem de semmit nem éreztem büdösnek ahogy indulás előtt sem csak a bugyimat mert a farokcsontomnál jobban izzadok mint a hónaljnál, ott tényleg büdi volt de az csak nem volt ennyire érezhető? Én konkrétan megérzem a vüdös szagokat, de most nem éreztem semmit....

Múltkor is történt hogy egy kisfiú miatt kaptam pánikrohamot, mert metrón utaztam valahova és a fiú elkezdett szaglászni, szó szerint hangosan mintha direkt szimatolna valamit. Később odament az anyjához aki állt beszélt (itt lehet tényleg beképzeltem de hallottam hogy büdös, mikor száll le...majdnem könnyeztem és éreztem hogy vörösödök). Akkor a fiú másik székbe ült, ez idő alatt 1x sem mertem rájuk nézni, de éreztem hogy a fiú engem néz. Sajnos leszálltam itt is hamarabb és haza jutottam valahogy.

Érdekes máskor nem történnek ilyen pánikrohamok, máskor meg konkrétan mindjárt meghalok annyira szorongok főleg ha konkrétan rám néznek.

Mielőtt elindulok direkt az előtt zuhanyzok, 2x cserélek bugyit mert elsőt 1 perc alatt leizzadom, dezodorozok, fogat mosok...nem értem büdös lennék és ennyire érzik másik? Ruháimat is direkt megszagolom előtte és semmi...ezek lehet ilyen téveszmék vagy mik?

Ez a fóbia amúgy egy régi incidens miatt alakulhatott ki.

Jó az ablakot lehet most a melegre fogni de hátra is nézett néha, meg mintha egy nőt láttam volna szaglászni persze ezt tényleg lehet beképzelem...félek egyszerűen hogy olyan büdös lennék hogy másoknak ez kibirhatalan és ezért megszólítanak vagy leszállítanak, elküldenek valahonnan...

Vékony vagyok amúgy, átlagos lányak nézek ki...néha gondolkodtam hogy mikor csövesek szállnak a buszra, ott se őt nézi vagy szaglássza mikor nála egyértelmű, nem értem nálam miért van ez?...fura hogy egy lány büdös lenne még ha büdös is lennék?...



2022. aug. 8. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak beképzeled, hogy miattad szaglásznak, meg nyitnak ablakot.Nyár van.
2022. aug. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyit izzadasz a stressztől, akkor biztos hog, büdös vagy, azt nem nyomja el semmi dezodor.
2022. aug. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2Pont hogy nem izzadok, bárki mellettem van mindig azt mondták hogy nem vagyok, így ezért se értem....egyedül ott a farkocsontnál izzadok, máshol nem. suliban se izzadtam mikor tesiztem se szekáltak...
2022. aug. 8. 11:53
 4/5 A kérdező kommentje:
1.Jó lenne, de a nagyit nem képzeltem be, ő konkrétan valamiért hátra nézett felém párszor..nem értettem.
2022. aug. 8. 11:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Régen, amikor hasonló szorongásom volt és egyfolytában azon kattogtam, hogy másokban milyen benyomást keltek, akkor ennek hatására többet is néztek mások engem. Csak gondolj bele, hiszen te is nézed őket és minél jobban szorongsz, valószínűleg annál furcsább módon és ez másoknak kényelmetlen. Biztos vagyok benne, hogy próbálsz diszkrét lenni, de hidd el, feltűnő ha valaki ennyire feszélyezett.


Egy munkatársnőm, aki mellettem ül egész nap, ő konkrétan büdös, nagyon erős szájszaga van valami fogászati probléma miatt. Már vagy öt éve ott van és senki sem tette ezt neki szóvá vagy jelezte a példákhoz hasonló módon, mert (azt hiszem) az emberek néha megértőbbek tudnak lenni, mint várnánk. Ezt most megnyugtatásnak szántam, bármennyire is furcsa volt. :D

2022. aug. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!