Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmondjam a főnökömnek?

Elmondjam a főnökömnek?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok, ami az utóbbi hónapokban súlyos lett. Kértem időpontot pszichiáterhez hogy történjen valami, mert nem bírom ezt így, de oda várni kell.


Irodában dolgozom. A kérdés oka, hogy már a munkámat is alig tudom végezni miatta. Többet vagyok betegszabin meg idénre már szinte az összes szabimat kivettem emiatt.

A feladatomat igyekszem elvégezni de nem olyan, mint régen.


Ti mit tennétek, várjak, amíg hibázok és a főnököm elbeszélget velem vagy mondjam el neki mielőbb?

(Nemrég óta ő a főnököm, mert új. Nem tűnik “emberevőnek”, de nem tudom hogy reagálna le egy ilyet.)



2022. aug. 8. 13:36
A kérdező szavazást indított:
Igen mondd el neki
Ne mondd el neki
16 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha esetleg van itt olyan gyakorizó aki maga is főnök és vannak beosztottjai, melyiket értékelném jobban?
2022. aug. 8. 13:46
 2/8 A kérdező kommentje:
* értékelné
2022. aug. 8. 13:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a te kötelességed, hogy munkaképes állapotban menj be dolgozni. Ne hibázz!
2022. aug. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez egyértelmű, de a kérdésre nem volt válasz, beszéljek róla a főnökkel vagy nem?
2022. aug. 8. 15:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szavazásban a nemre nyomtam. Nem tartozik rá, nem kötelessége, hogy tekintettel legyen erre és tapasztalatom szerint a főnököt csak az érdekli, hogy a munka korrektül el legyen végezve. Láttam már olyat, aki mondta, hogy beütötte munkába menet a kezét, jól láthatóan be is volt dagadva és csak osztotta a főnök, hogy ne nyavalyogjon, hanem dolgozzon rendesen... csak nem ment neki, kiderült, hogy eltörte.
2022. aug. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok év után, közvetlenebb viszony esetén talán, azt is akkor amikor már látja, hogy valami nincs rendben. Amikor már emberileg is szeretne megismerni, és te is ismered a reakcióit


Egyéb esetben semmiképp, senki sem kívàncsi a magánéletedre.

2022. aug. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem egy normális főnök megértően reagálna. Egy munkavállaló nem robot, mindenkivel történhetnek olyan dolgok, amelyek átmenetileg csökkentik a teljesítményét, ez tök emberi. Persze sok munkahelyen nem ilyen a hozzáállás, de csak te láthatod, hogy nálatok mennyire elfogadó a légkör.
2022. aug. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlo cipoben voltam en is tavasszal. Nagyon kivoltam, kb ilyen burn out kozeli allapotban, panikbetegseg erre persze rarakott meg egy lapattal. En is gondoltam ra hogy megbeszelem a fonokommel de aztan letettem rola mert nalunk nagyon regimodi volt az egesz iroda, home office kb akkor lehetett ha 3 hettel azelott "lejelentkeztel" 1 nyomorult napra, szoval abban biztos voltam hogy nem engedne hogy amig mentalisan rendbe jovok home officeba legyek, szoval en nem szoltam senkinek semmit hanem felmondtam es kivettem a maradek szabimat a felmondas vegeig.


Ha neked a felmondas nem opcio akkor ha megerto a fonokod es joviszonyba vagytok megprobalkozhatsz egy olyannal hogy "elegge levagy terhelve a privat eletben es lehetseges lenne e home office amig rendezodnek a dolgok", de ne mondd ki SOHA hogy panikbeteg vagy mert azt nem vakarod le magadrol. Akkor is ha igaz. Az csak rad tartozik es max a csaladodra.

2022. aug. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!