Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szektavezetők általában...

A szektavezetők általában skizofrének? Ha hisznek a démonokban, meg effélékben?

Figyelt kérdés

2022. aug. 8. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Ugyan én nem vagyok semmiféle szekta, sem a KKK tagja, mégis hiszem hogy vannak természetfölötti dolgok, lények. Még úgyis, hogy semmiféle kézzelfogható bizonyíték sincsen sárkányokra, varázslatra, egyéb. Emellé párosítva van nekem az, hogy aetista vagyok (vagyis nem hiszek semelyik istenben vagy istennőben).


De az ilyen szektavezérek és tagok... valami iszonyatmódon elborult agyúak tudnak lenni. És nem jó értelemben.

2022. aug. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

A szektavezérek többsége egyáltalán nem hiszi az általa terjesztett idológiát, csak lehúzzák a tagokat anyagilag is, meg lelkileg is, teljesn függövé teszik öket.

De garantáltan NEM skizofrének - szerintem egyébként fogalmad sincs, ez mit jelentene! -, a legrosszabb esetben fanatikusak.

2022. aug. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Nem, a skizofréniának semmi köze ahhoz, miben hisz valaki. Az a cselekedetek és érzelmek, gondolatok közti összefüggések zavarát jelenti.
2022. aug. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
8%
Eléggé tényszerű, ho gy démonok léteznek, érdemes utánanézni. Eleve a Bibliában is van róluk szó bőven. Most az a kérdés, keresztény vagy-e és elhiszed-e a Bibliát, vagy másban hiszel. (Én itt a Károli-fordításra gondolok, nem szektás félrefordításra.) Napjainkban is hasonlóan működnek dolgok, csak persze a nem hívők ezt nem látják . Meg hát a 2. válaszolónak sincs fogalma semmiről, még jó, hogy ő oktatja ki az embereket. Nem kell "szektavezérnek" lennie valakinek, hogy belássa, ho gy adémonok léteznek. És ennek semmi köze az anyagi lehúzáshoz és lelki függőséghez, ezt csak hallottad valahonnan, és jól összekutyultad a hallott dolgokat.
2022. aug. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%

Általában nárcisztikus személyiségzavar jellemzőbb rájuk, meg a pszcihopátia is.

Ezek az emberek megnyerőek, karizmatikusak, és mesterien manipulálják az embereket.


A skizofrén tudja hogy hallucinál, és általában ki is tudja következtetni, hogy mi az ami csak hallucináció.

Ezen kívül nem fognak csoportosan családilag behaluzni ugyanazokat a kék elefántokat, általában minden skizofrén az egyedi világát látja.

És ezt a környezete is tudja, elég egyértelműen látszik ha valaki skizofrén.


Emiatt is baromira káros ez a stereotípia, a legtöbb skizofrén tökre ártalmatlan, max önveszélyes.

2022. aug. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!