Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért gondolja némely ember,...

Miért gondolja némely ember, hogy mindent jobban tud az orvosoknál?

Figyelt kérdés
2022. aug. 8. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Túl kevés az infó!
2022. aug. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%
Mert azt hiszi, hogy ha elolvas pár cikket a webbeteg.hu-n, akkor már nem is kell az orvos, mert már mindent tud a bajáról és ki is tudja magának kúrálni.
2022. aug. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Mert minél kevesebbet tudunk valamiról, annál kevésbé vagyunk tisztában azzal, mennyi mindent NEM tudunk róla, és annál magabiztosabbak vagyunk a témában. Ezt Dunning-Kruger-hatásnak hívják.
2022. aug. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos esetkben pedig megesik, hogy a kettőből a beteg tudja jobban hogy merre folyik a passzát szél. Ez nem farokméregetés meg okoskodás, csak pusztán a belefektetett idő.



Általában azok az emberek, akiknek valami krónikus betegsége van, maguk is szakártői lesznek a saját problénájuknak, gyógyszereiknek, mert ez komolyan befolyásolja az életminőségüket.



Egy 10 éve krónikus beteg paciens valószínüeg többet tud a saját specifikus és ritka betegségéről, mint egy random háziorvos, aki eddig ilyet még csak könyvben látott, pár fejezetben.


Pusztán attól, hogy valaki elvégzi az orvosit, nem lesz azonnal képzett neurológus is, egy mittudomén radiológus túl sokat nem fog érteni hozzá.

2022. aug. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert annyi idő van egy betegre ami kevés normális tájékoztatáshoz a betegségéről. Megijed és kutat a neten. Esetleg ha a gyógyszer sem működik akkor meg olvas, hogy milyen lehetőségei lehetnek még.
2022. aug. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 Igazad van, bár a kérdés úgy hangzott, hogy "mindent jobban tud az orvosoknál", úgyhogy szerintem így azokra vonatkozik, akik általánosságban az orvosokat lenézik, vagy gyógyszermaffiát emlegetnek, meg úgy gondolják, hogy ami természetes, az csak jó, ami mesterséges, az meg csak rossz lehet. Van egy ilyen fajta gondolkodásmód (és az utolsótól már csak egy lépés az oltástagadás).

Ettől függetlenül, én például 20 évig küzdöttem ekcémával. Minden háziorvos csak szteroidos krémet írt fel, és 25 éves koromra eljutottam odáig, hogy ha nem kentem be magam 2 napig, testszerte előjöttek a hatalmas viszkető vörös foltok. Elviselhetetlen volt. Interneten futottam bele a topical steroid withdrawal-ba, ami a szteroidoktól való függőséget jelenti. Tulajdonképpen ugyan alkatilag hajlamos voltam az ekcémára, de kinőttem volna, ha nincs folyamatosan szteroidozva. 9 hónapig nem használtam a krémet, meg alig érte víz a bőröm, és megszűntek a panaszaim. Amit szerintem hazánkban nulla darab orvos javasolt volna, mert egyszerűen nem ismerik fel, mi az a kortikoszteroidfüggőség. (Hogy mennyit szenvedtem ebben a 9 hónapban, azt nem részletezném.) Ettől én még nem haragszom rájuk, de valóban nem tévedhetetlenek.

2022. aug. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6, igen, ez a másik.


nagyon sokaknak van valami orvosi traumája és egy ilyen után bizony sokan elindulnak válaszokat keresni.


ilyen trauma lehet pl, ha pl egy nő elmegy az orvoshoz azzal, hogy fáj a feje, az orvos meg elhajtja azzal, hogy á, biztos menstruál, vegyen be egy aszpirint. aztán 3 hónap múlva derül ki, hogy rákos volt a nő...na egy ilyen után rendesen meg tud inogni az orvosokba vetett hite.

na és akkor 100 ilyet összeeresztessz online, és kialakul a szekta.


objektíven lehet ezek a műhibák, félrediagnosztizálások, diszkrimimációk lehet még ritkák is, de sajnos megesnek mert az orvos is ember.



a legtöbb antivaxer egyébként nem tanulatlan, sőt, értelmiségiek. általában úgy kezdik, hogy egészséges életmód, a vegaság, a vegánság, aztán jön a homeopátia, a reiki, stb. az, hogy ki az aki átesik a ló túloldalára, sokszor azon múlik, hogy mennyire szimpatikus a háziorvos.

2022. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!