Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A xanax lehet olyan erős szer...

A xanax lehet olyan erős szer és hathat úgy egy depressziós, pánikolos emberre hogy attól veszti el meg jobban az eszét?

Figyelt kérdés

Eléggé akkor kezdtem el furcsabban érezni magam, mikor rászoktam. Azóta egyre furcsabban érzem magam. Lehet a xanaxtol?

Keressem fel az orvost és írassak mást helyette?


2022. aug. 8. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

"Pszichés zavarok a Xanax szedése alatt


A Xanax szedése során érezhet nyugtalanságot, ingerlékenységet, kialakulhat düh, agresszív magatartás, téveszme, rémálmok, hallucináció, elmezavar, szokatlan magatartás. Ha ezeket a tüneteket észleli, kérjük, azonnal értesítse orvosát."

Ez a betegtájékoztatóban van. Tehát annyi a dolgod, hogy holnao felhívod az orvosod, elmondod, hogy mit érzel és megkérdezed, hogy szedjed-e ugyanúgy tovább vagy mást javasol.

2022. aug. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Persze, a xanax lebutít, így még jobban összezavarodik a problémáktól szenvedő ember. Egyre lejjebb csúszik - utána elhatározza magát a végső megoldásra...
2022. aug. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem (ez csak saját vélemény, sosem szedtem ilyesmit) ezekkel az a baj, hogy úgy írják fel az orvosok mint a cukrot, holott 10-ből 9 embernek rohadtul nem lenne rá szüksége, magyarul többet árt mint használ. Biztos van olyan akinek kell és megfelelő is, de biztos nem annyi embernek mint akiknek felírják.


Csak magamból indulok ki, 1x voltam pszichiáternél aki szintén ezt akarta rámsózni, de nem akartam, mert tudtam milyen mellékhatásai vannak és hogy nehéz róla lejönni. Elmentem pszichoterápiára, ami való igaz hogy 1 évig tartott, de gyógyszer nélkül helyre jöttem. El tudok képzelni olyan élethelyzetet hogy szükséges ez a gyógyszer, de biztosan nem olyan mértékben, ahogy manapság felírják az embereknek.

2022. aug. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Igazából mindenkire máshogy hatnak a gyógyszerek, ami fontos hogy megtalálod mi a legjobb neked, ha a xanax nem 100%osan jó akkor igen beszélj az orvosoddal róla.
2022. aug. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1, amiket leírtál pont úgy érzek, de azért azt hozzátenném hogy évek óta depressziós és panikolos vagyok csak eljutottam oda hogy már muszáj volt szednem valamit

Meg az is közrejátszik hogy lehetetlen dolgok történtek velem amikről még inkább bekattantam, de így meg soha nem éreztem és egyre több xanax kell

2022. aug. 9. 02:29
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
#5: feltétlenül beszélj az orvosoddal. Kapsz mást is?
2022. aug. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 - mi van, ha éppen emberek által szervezett negatív befolyásolás okozza páciensünk állapotának leromlását?


Mi van akkor, ha éppen az elméje maximális használatával tudna csak kitörni a problémákból?


Az utóbbi pedig nem igazán üzlet a pszichiátria intézményének!

2022. aug. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: Szervezett befolyásolást képzelni a történet mögé nagy fantáziára és paranoiára utal. Ha azt hiszed, hogy "elméje maximális kihasználásával" felvehetné egy szervezett befolyásolással szemben a harcot, akkor azt hiszem, hogy alábecsülöd, hogy mire lehetne képes, ha valóban azzal kellene megküzdenie. A pszichiátriák tele vannak, hosszas várólisták vannak mindenhol, nem hiszem, hogy egy-egy ember megbetegítése nekik olyan nagy üzlet lenne, sok vele a meló.
2022. aug. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!