Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudom hogy egy esemény...

Honnan tudom hogy egy esemény traumaként hatott rám?

Figyelt kérdés
2 évvel ezelőtt történt velem valami ami nem rossz dolog! Egy számomra nagyon váratlan és elképzelhetetlen esemény de boldog voltam miatta. Amire mindig is vágytam. De azóta minden egyes nap eszembejut. Pontosan minden részletét fel tudom idézni, mintha 1 perce történt volna. De még is szorongás fog el ha erre gondolok. Minden nap látom magam előtt azt a képet és ha picit hasonló történik velem vadul ver a szivem és szorongok. Szinte pánikroham jön rám. Ilyen esemény is okozhat traumát ami miatt így érzem magam? Ha igen hogyan tudnám feldolgozni? Tényleg egy tök hétköznapi dolog ami mindenkivel megtörténik. Nem tudom mi ez nálam…

2022. aug. 8. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy anonim oldal. Miert nem irod le hogy mi volt az a dolog 2 evvel ezelott? Azert nem mindegy mert ha pl 2 eve megtudtad hogy terhes vagy pedig azt hogy tetszik a sajat nemed kozul valaki?

Azert nem mindegy... Igy eleg nehez segiteni.

2022. aug. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A kérdés rövidre fordítva hogy olyan is okozhat traumát ami alapból nem olyan dolog? Mint például a molesztálás, nemi erőszak. Hanem amit a saját lelkem nem tud feldolgozni, ha jó ha rossz okozhat traumát?
2022. aug. 8. 22:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szoval az a kerdesed hogy pozitiv elmeny tud-e traumat okozni?
2022. aug. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen. Maga a story pozitiv de ha egy hasonlo dolog tortenik velem akkor elkap a szorongás. Es minden egyes nap ujra es ujra eszembe jut..
2022. aug. 8. 22:55
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy hiányzik, ami történt akkor veled?

A trauma nem pozitív dolog.

2022. aug. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De az lehet… és ez okozhatja hogy bepánikolok ha ez eszembe jut vagy hasonló történik?
2022. aug. 8. 22:59
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha előtte ért igazi trauma is, lehet, hogy van valami közös az eseményekben, ami az eredeti trauma által gerjesztett érzéseket felidézi. Vagy betegség is lehet mögötte, de ha más bajod nincs, akkor ezt nem hiszem.
2022. aug. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem kicsi az esély arra, hogy ez trauma. Trauma nélkül is elfoghat a szorongás, egy korábbi dolog miatt.

Jó lenne ha kicsit jobban körülírnád a dolgot, hogy mi történt, mit jelentett ez az életedben, milyen hatással van a jelenedre, milyen gondolatokat ébreszt benned, stb.

2022. aug. 9. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sokáig gondolkodtam hogy leirjam-e. De elmondom, kérlek ne nézzetek hülyének.

Nagyon szerelmes voltam vagy talán még mindig egy fiúba. 4 éve. És két éve történt hogy volt egy csók köztünk. Ő az első szerelmem és ha azóta megfogja valaki a combom vagy ad a nyakamra egy puszit akkor ő jut eszembe. Tényleg annak a napnak minden percét fel tudom idézni. És ez azóta tart hogyha eszembe jut akkor szorongás fog el.

Nagyon váratlan volt ez nekem, nem is ismétlődött a csók többször, nem lett köztünk semmi. Amit nyilvan ő akart így. Azért gondoltam traumatikus dologra mert egy szimpla csók nem okozna ilyet. Nem tudom mi lehet ez. Hogy tudnék ezen tullépni?

2022. szept. 3. 03:31
 10/12 anonim ***** válasza:

9- lehet szégyen tàrsul hozzà és ezért leszel pànikolós. Szégyen mert írtad hogy „nem lett köztünk semmi, amit nyílvàn ő akart”. Visszautasítás, szégyen? Te odaadtad magad neki ő ezzel visszaélt?

Lehet ilyesmi?

2022. szept. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!