Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » C-PTSD-s tagokkal szeretnék...

C-PTSD-s tagokkal szeretnék beszélni. Milyen kezelési tapasztalatotok van?

Figyelt kérdés

Érdekel, hogy akinek C-PTSD-je van, az hogy ériz magát, mi vált be neki? Gyógyszeres kezelése mennyire eredményes? Terápiát próbált? Milyet? Gyakran border szemzavar is kialakul miatta.


Én gyógyszert is szedek. Terápiám is van.



2022. aug. 15. 06:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Nekem bevált az, hogy biztonságos emberrel (terapeutával) beszélhettem a traumáimról, aki nem erőltetett semmit, hanem hagyta, hogy akkor és annyit beszéljek a fájdalmaimról, amennyit én szeretnék.

Így fokozatosan feldolgoztam a történteket.

2022. aug. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nekem nem feldolgozatlanok a traumáim. Egyetlen felnőttkori van, az flashbacket okoz.


Nekem a gyerekkori traumák úgy hatottak az életemre, hogy szorngó lettem, túlzottan megfelelni igyekvő, tanácstalan stb


Azaz a jelenben okoznak valamit.

2022. aug. 15. 09:49
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Mindenkinek ilyenek a traumái és mindenkin a pszichoterápiás önismereti feldolgozás segít. Nem értem, hogy gyógyszer hogyan segítene a múlt traumáin. Például mit csinál a gyógyszer a szülésemmel? Visszapörgeti az idő kerekét és nem erőszakolják ki belőlem a gyereket indokolatlanul a kórházban? Észreveszik majd, hogy elvérzek? Nem rúgnak aztán ki félhulla állapotban? Nem lesz szétcseszve az intim részem évekig? Ezen ugyan mit változtat a gyógyszer??? Nekem ez már az önismereti munka által sokat gyógyult, de még mindig nagyon-nagyon fájó emlék.
2022. aug. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Szintén C-PTSD-m van. 1 éve világosodott meg a fejemben, hogy 21 éve ez mérgezi az életem. Flashbackjeim vannak, sőt... A szorongás fizikailag szó szerint lebénított. Antidepresszánst + szorongáscsökkentőt szedek, de terápia terén nem tudom merre induljak el. Van valami tanácsotok? Esetleg ti hova jártok? Mit érdemes megpróbálni?
2022. aug. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az előző részben írtam, h nem feldolgozatlanok a traumák. Ezeknek talaján betegségeim lettek. Pl szociális fóbia. Ezeket kell kezelni.


Valószínűleg sok traumatizáló élményem abból a korból származik, amire alig vagy nem emlékszek vissza. Pl 0-5 éves kor.

2022. aug. 15. 12:06
 6/16 A kérdező kommentje:
Ha gyerekkoromra gondolok, akkor a jó élmények jutnak eszembe..a rosszakra is emlékszek, de nem élem meg felkavaranók, fájdalmasnak.
2022. aug. 15. 12:11
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A terápia önmagában is jó, de a flashback olyan intenzív, hogy az ember úgy érzi elpusztul, nem tudsz létezni. Nyilván nem lehet folyamatosan feküdni, vagy bőgni vagy dühöngeni, amikor önálló életre kel a fájdalom. Ezt hivatott enyhíteni a gyógyszeres kezelés. Egy minimális, nem olyan tompítás, hogy otthon ülsz és csak nézel ki a fejedből. Azt gondolom mindenki úgy gyógyul, ami neki elviselhető. Sajnos az ember hamar megtanulja a nagy feszültség hatására, hogy hogy nyugtassa meg magát. Így nem ritka egy kezeletlen C-ptsd miatt alkohol/drog használat vagy valamilyen önbántalmazás vagdosás, anorexia, bulémia, izolácó, evés, dohányzás, alkohol, drog stb.
2022. okt. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az izolációt hogy érted?
2022. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8# úgy, hogy saját magad kerülöd az embereket, helyeket vagy a rossz érzést okozó helyzeteket. Ez egy elkerülő viselkedés, egy amolyan önvédelemi mechanizmus, nyilván senki nem akar szenvedni és emlékezni a traumára és ahogy a tested a lelked felismeri a traumára hasonlító képet, hangot, illatot..helyet, helyzetet attól a fájdalomtól meg akar védeni. Tehát saját magadat kezded egyre szűkebbre venni a komfortzónádat. Minnél több a trauma annál félelmetesebb a világ.
2022. okt. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hangot kezdtem újra hallani trauma hatására. Valószínűleg nem igazi hallucináció, hanem dusszociativ tünet.
2022. okt. 21. 15:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!