Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet elviselni a...

Hogyan lehet elviselni a hazugságot?

Figyelt kérdés

Hazudtam egy embernek, annak érdekében, hogy kicsit békén hagyjon, merr az utóbbi időben túlságosan kontrollálni próbált.

Azt hazudtam, hogy találtam diákmunkát és dolgozok a nyáron, így amikor keres, akkor bármikor hivatkozhatok arra, hogy dolgozok. Viszont felfordul a gyomrom.

Hogyan enyhíthetném ezt az érzést? Egyrészt bűntudatom van, utálok hazudni, másrészt megkönnyebbülés, mert legalább nem kell elviselnem, hogy folyamatosan keres.


2022. aug. 15. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Ő kicsoda? Amúgy legegyszerűbb lenne bevallani, hogy nem dolgozol, és megmondani, hogy terhes az, hogy nem hagy békén.
2022. aug. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább érezze szarul magát az a kontrollmániás idióta, aki miatt belekényszeültél ebbe a füllentésbe.
2022. aug. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy emiatt egy rossz, moslék ember vagyok.
2022. aug. 15. 22:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Mivel direkte senkinek semmilyen szenvedést vagy kárt nem okozol, így nem kell ezt érezned. Egyszerű önvédelmi mechanizmus. (#2 vagyok)
2022. aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez kicsit megnyugtatott, köszi!
2022. aug. 15. 22:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Még annyit (2,4 vagyok), hogy mindig az arányosság elvét kell venni kb úgy, mint a büntetőjogban. Ha valaki szóban megfenyeget, te leütöd egy doronggal, nem arányos a védekezés. De ha fegyvert fog rád, el is süti és te lelövöd, az arányos önvédelem lesz a jog szerint is. Itt is ez van. Jöhetnek a nagyon okosak, hogy ez konfliktuskerülés és kényelmi hazugság, de van az az, amikor az ember nem szívesen áll bele egy konfliktusba, pont azért, mert nehéz eset az ellenfél, inkább kegyesen füllent egyet, ami nem is ordas kamu, hiszen életszerű és békét lel. Én is ezt tenném. Magyarázkodjon, meg bizonygasson a fene egy ilyen idiótának. Melózol, nem érsz rá, kész.


(amúgy ki ő neked és mennyi idős?)

2022. aug. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Anyuról van szó, ezért is érzem magam ennyire rosszul. De ha nem találom ki, hogy dolgozok, akkor napi szinten keres, mindenbe beleszól, számon kér, bűntudatot kelt bennem, hogy nem hívom fel... Ráadásul készülnöm kell egy őszi vizsgára, amire kénytelen vagyok koncentrálni, de az nem érdekli.
2022. aug. 15. 23:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Anyunak hazudni csúnya dolog, a bűntudatod jogos.
2022. aug. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as menjél már a... Nem látod, hogy szerencsétlen kénytelen, mert az anyja megfojtja?
2022. aug. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9: Nem látom, ilyet nem írt. Anyu csak kicsit nehezen engedi el a kicsi gyermekét, ami talán megbocsátható egy féltő, szerető szülőnek és biztosan nem ok arra, hogy hazudjon neki a legféltettebb kincse.
2022. aug. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!