Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy félek...

Miért van az, hogy félek felvenni a telefont?

Figyelt kérdés

Vagyis ez a családtagoknál rendben van.

De ha mondjuk más hív akkor teljesen kétségbe esek s váratom kicsit az időben míg kicsöng. Közbe meg felalá rohangálok meg teljesen érzem ahogy a szívem ver és izgulok nagyon. A hangom is elváltozik.

Példa, hogy 2x beszéltem telefonon (egyik pont tegnap volt) azzal a sráccal aki tetszik nekem. Kérdezte mikor hívhat majd mikor írtam neki, hogy most hívhat már akkor előtte még teljesen pánikba esek. s lever a víz XD..

Szerintem körbejárom az egész lakást addig és ilyenek. A pulzusom meg az egekbe olyankor. S mikor hallom csörög itt is szintén várok még vele de pánik tölt el meg ilyenek, s akkor vacakolás után s nagy levegővétel megtörténtével felveszem. De van, hogy összevissza motyogok badarságokat is…

De élőben amúgy eltudok beszélgetni emberekkel meg minden, tehát itt nem ez a probléma!


Ez mással is van így vagy csak velem? XD

Ez ellen lehet tenni valamit?


2022. aug. 16. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
szorongás, próbálj pszichológusnál segítséget kérni.
2022. aug. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Szorongás, adhd, asperger, kényszeresség, stb ezer oka lehet
2022. aug. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen időszakom, de én tudatosítottam magamban, hogy ez csak a saját hülyeségem. Szorongó típus vagyok, aki nem szeret megnyílni mások közelségében és én annak idején azt gondoltam, hogy telefonálás közben egy kívülálló hülyének néz, mert olyan, mintha magamban beszélnék. Persze tudtam, hogy ez nem így van, de nehéz volt túllépni a gondolaton.


Nekem ilyen szorongós helyzetekben mindig az segített, hogy mielőtt még agyalni kezdenék, inkább beleugrottam a szituációba. Még nem volt olyan, hogy negatív élmény lett volna a vége, sőt pont fordítva, mindig pozitívan jöttem ki belőle. Neked is ezt tudom javasolni, ha hasonló személyiségtípus vagy. Konkrétan telefonbeszélgetésnél ez úgy nézne ki, hogy ha csörög, akkor gondolkodás nélkül felvenném, mielőtt még eluralkodnának rajtam a furábbnál furább gondolatok.

2022. aug. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!