Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy epilepszia?

Lehetséges, hogy epilepszia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. 1 hónapja eszmélet vesztésem volt, férjem el mondása szerint hátra vágtam a fejem fenn akadt a szemem ki feszítettem a testemet és hörgő hangot adtam ki, pár perc volt mire magamhoz tértem, mikor fel ébredtem férjem állt mellettem riadt arcal, de pár másodpercig nem ismertem meg, lehet hülyén hangzik, de miközben eszméletlen voltam a családomat láttam magam előtt és egy órát a jobb alsó sarokban amin lassan forgott a mutató, magamhoz térés után a fejem fájt és hirtelen el nyomott az álom, aludtam pár órát.

Azóta a napjaim elég hülyén telnek, ébredés után érzem, hogy valami nem valami nem jó mintha más világban kerülnék ilyenkor szédülök, erősen fáj a fejem hányinger/hányás is társul hozzá. Férjem szerint ilyenkor egy pontot nézek és nem reagálok.

Hétvégén hajnalban arra ébredtem, hogy a kezeim remegnek és erősen szédülök ez után már nem tudom mi történt arra eszméltem, hogy kislányom kelt mert wcre kellett mennie.

Holnap megyek neurológushoz, de addig is érdekelnének a vélemények.



2022. aug. 17. 12:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy eszmélet vesztesés után erősen zúg a ball fülem, hétvégén is ez történt rosszullét után.
2022. aug. 17. 13:11
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen egy epilepsziás roham, de nem biztos, hogy az volt. Jobbulást!
2022. aug. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Volt már olyan akinek a szex váltotta ki a rohamot?

Aktus után volt, hogy már el is ájultam vagy csak szimplán erős rángatózás a végtagjaimban + az ájulás szélén vagyok.

A fej fájás már benne van a mindennapjaimban. Erős, éles hasogatással.

2022. aug. 17. 14:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bármelyik felfokozott idegállapot, izgalmi állapot (düh, idegesség, öröm, szex... )

és egyéb "külső" tényező (villogó fények, menstruációs időszak, magas vércukorszint, vagy magas vérnyomás, alkohol, drogok...stb) kiválthatnak rohamot.

Akkor is, ha "nem volt a családban efféle baj, így tudomásod szerint a epire való hajlamot sem örökölhetted. SZAKorvossal vizsgáltasd ki magad, minden okod megvan arra, hogy alapos vizsgálatot kérj, mivelhogy ha végül nem epi, akkor sem állapot ez a fejfájás és a mindennapi életedben szabott korlátok.


Vigyázz magadra, ha segítség kell, inkább kérj, minthogy egyébként megelőzhető baj érjen. Autót tedd le, mellőzd a koffeinos cuccokat! Írd össze minden tapasztalatod, a te szavaiddal fogalmazd meg, "mit érzel", ha kell, írd fel, el ne felejts fontosnak gondolt dolgokat a doki előtt. Kérdezd ki a párod, mi és hogyan zajlott, míg nálad filmszakadás volt, mert ha ezt a szakorvos tudja, könnyebben felismer egy-egy egyértelmű jelet! tudd, milyen gyógyszerek állandók nálad, rohamot megelőző időben kb mivel telt a nap (neteztél v. TV-t néztél, gyerekkel tanultál, pároddal voltál, veszekedtél valakivel, idegeskedtél, vagy éppen ellenkezőleg, lazultál, sétáltál...és kb ilyesmik). Ha várandós vagy, vagy terveztek, arról doki tudjon. Kb. EEG lesz az első vizsgálatod. Szerintem epilepsziás rohamod volt, bár ezt kizárólag orvos tudja biztosra megállapítani. Úgyhogy vedd komolyra a dolgot, kérj beutalót!

2022. aug. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Inge, érdemes lehet a férjeddel menni, hogy heteroanamnézist is tudjon felvenni az orvos ha szükségesnek látja (családtagtól kérni információt).

Írj majd, hogy hogy mi volt a neurológusnál!

2022. aug. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit itt soroltál "kísérő tünetként, észrevételként" pl. mindet mondd a dokinak is, ha nem kérdez rá, akkor is, ne az érdekeljen, hogy esetleg "lehet hülyén hangzik" ! Ugyanis ez egy nagyon jó leírása annak, amit sok epis nem közölhet, ha vele megtörténik, akkor sem, mert ő már "nem érzi, nem érzékeli, nem jut el a tudatáig." Van, aki bepisil és észre se veszi, hogy rángatózik, fülzúgás kísérte a rohamot, vagy nem tudja pl., hogy "több órát aludt is, mielőtt magához tért". Nem tudom, érthető-e, de segítség a dokinak, ha fel tudsz idézni konkrét dolgokat, akár jelentéktelennek, "hülyeségnek" ítélt momentumokat.


Arra céloztam itt, hogy tudd meg, mi volt valós abban, amire azt írtad, "lehet, hülyén hangzik"!

Erre: """de miközben eszméletlen voltam a családomat láttam magam előtt és egy órát a jobb alsó sarokban""". Tudd meg, hogy VALÓBAN előtted állt-e a család. !!!

Valóban van egy óra a sarokban, és ha igen, a mutató a rohamod alatt is olyan lassan ment, ahogyan a valóságban??? Vagy miért tűnhetett fel az óra és a mutató mozgásának sebessége? Csak féltél, pl. attól, hogy elkésel valahonnan és nincs is ott óra?

Tudd meg, hogy az agyad kreált egy képet, mert pl. arra vágytál, hogy ott legyenek, vigyázzanak rád, vagy valóban szólt a férjed a többieknek, akik valóban odajöttek és körbeálltak.

Azért gondolom fontosnak, mert esetemben pl.


---- GM. (grand mal, azaz nagyroham) rosszulléteknél arról sem tudok később, hogy elestem-e, és csak lesek ki a fejemből, miért riadtak körülöttem az emberek, mitől lett piszkos a ruhám, illetve kék a térdem....stb. Ellenben a

---- PM. (petit mal, azaz kisroham) rosszulléteknél hozzám intézett kérdésekre válaszokat tudok adni, ha végül megbotlom, vagy elesek, akkor azt VALÓS IDŐBEN érzem és érzékelem is. Ha kérdeznek, válaszolok és TUDOM, hogy el kell jutnom az ágyig, biztonságba kell tenni magam....Ugyanakkor figyelemzavaros vagyok, szinte "úszom a levegőben", bizonytalanságérzet kerülget", pl. babrálok a kezemmel,

>>>> lelassul <<<< körülöttem tér-és idő, rossz a közérzetem...és hasonlók.

Míg kívülállók-- ha nem tudják, hogy epis vagyok--- talán észre sem veszik, hogy pár

percre kikattantam. Ilyenkor kaptam intőt órán azzal, hogy "nem figyelek".

A tudattalan (tudatalatti) dolgozik, ha magamnál vagyok, ha csak félig, ha egészen.

Kérlek, írd majd meg, mit végeztetek. Itt, a gyakorin is sok az epis, olyanok is, akik mostanában tapasztalják meg az első rohamokat. De mindenkinek tanulság, tapasztalat.

És akik most tanulják, hogyan NE vegyék/vehessék ki a kezükből mások a saját életük vezetését. Se kíméletből, se rosszindulatból. És vagyunk elegen, episek azok, akiknek meg kell tanulni egy új állapottal együtt élni úgy, hogy közben se ő, se a környezete, se a kapcsolatai, se a munkahelyük...stb "ne menjen rá" az érkező problémákra.


Ott volt a család? Vagy csak a férjed? Ott van az az óra? Holnap részleteiben is tudd, mi volt. Legjobb, ha férjed is el tud kísérni, őt is meg tudja nyugtatni és felvilágosítani a doki.

Éles, sarkos, balesetveszélyes holmikat cuccokat pakoljatok el a "megszokott" útvonalak mellől, ahol a lakásban közlekedtek

2022. aug. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Egyébként a szüleimet is láttam tisztán magam előtt, de ők nem voltak ott.

Az óra mikor a végére ért akkor tértem magamhoz.

Férjem volt mellettem, őt hirtelen nem ismertem meg, aztán erősen zúgott fülem mikor csillapodot a zúgás akkor hallottam a gyermekeim sírását.

2022. aug. 17. 18:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!